БараБука проведе серію вебінарів «Як говорити з дітьми про безбар’єрність»
Автор: БараБука

У грудні лабораторія дитячого читання НЦ «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію #ЖивіПисьменники «Як говорити з дітьми про безбар’єрність».
Своїм досвідом впровадження та осмислення принципів безбар’єрності поділяться освітянка Валентина Мержиєвська, письменниця Марія Сердюк та літературознавиця Анна Третяк. Модеруватиме розмови керівниця проєкту «BaraBooka», сертифікована дитяча психологиня Тетяна Стус.
Записи відео будуть доступні на сторінках лабораторії дитячого читання НЦ «МАНУ» в соцмережах Facebook та на каналі You Tube. Щоб поставити запитання спікеркам, зареєструйтеся тут до 3 грудня 15:00.
Програма вебінарів:
Лекція: «Безбар’єрність. Розмови в школі»
Як говорити з дітьми про безбар’єрність, толерантність та ставлення до інвалідності.
На вебінарі ми поговоримо про те, як розповідати дітям про людей із інвалідністю, про ставлення до інвалідності в суспільстві і правила коректного поводження та спілкування.
Як говорити з учнями про безбар’єрність і толерантність.
Поділимось практичним досвідом занять на цю тему в альтернативній школі БеркоШко.
Спікерка: Валентина МЕРЖИЄВСЬКА, освітянка, співзасновниця альтернативної школи БеркоШко, співавторка подкасту «ПереФарбований лис», співзасновниця ГО «Валентність. Переосмислення».
Лекція: «Не інваліди, а суперлюди»
На вебінарі ми поговоримо про нову дитячу книжку «Суперлюди. Технології незламності» дитячої письменниці Марії Сердюк. У книзі в доступній формі розповідається про історію протезування від найдавніших часів і до сьогодення, а також наводяться приклади реальних людей, що користуються протезами і власним прикладом доводять: фізичні недоліки — це насправді не вади, а справжня суперсила. Головне — знати, як цією суперсилою користуватися. Авторка розповість про власний досвід життя зі слуховими протезами, а також дасть кілька порад, які допоможуть коректно спілкуватися з людьми з інвалідністю.
Спікерка: Марія СЕРДЮК, письменниця і журналістка, авторка понад 20 дитячих книжок. У дитячій літературі працює в жанрі нон-фікшн, який дозволяє пояснювати маленьким читачам складні речі простими словами.
Лекція: «Говоримо про безбар’єрність за допомогою літератури»
Школи не лише навчають дітей правил і формул, але й допомагають сформувати цінності. Однією з цінностей сучасного світу є філософія безбар’єрності. Дитяча література не є осторонь — усе частіше в ній постають найрізноманітніші життєві досвіди.
На заключному вебінарі циклу ми поговоримо про те, які теми є в сучасній літературі для дітей та підлітків, та як ці тексти можуть стати дверима до питання безбарʼєрності.
Спікерка: Анна ТРЕТЯК, головна редакторка сайту «BaraBooka», кураторка й консультантка видавничих проектів для дітей у напрямі нон-фікшн, дослідниця дитячої літератури.
Модерує зустрічі Тетяна СТУС, письменниця, керівниця проєкту «BaraBooka», провідниця численних видавничих проєктів у сфері дитячої книги, сертифікована дитяча психологиня, літературна агентка.
Організатор: лабораторія дитячого читання НЦ «Мала академія наук України»