БараБука радить: найкращі події Книжкового Арсеналу 2016


Сподіваємося, ви всі роздрукували або скопіювали собі на телефон цьогорічну програму Книжкового Арсеналу. Але подій так багато, що БараБука вирішила допомогти з вибором – куди піти, на що звернути увагу, кого побачити і що придбати для домашньої бібліотеки. Про все-все знає песик-читака!

Читайте також: Пряма мова: 10 авторів розповідають про 10 дитячих книжок
Читайте також: Книжковий Арсенал 2016: новинки для дітей і підлітків

0

Вік: 0+

Які події можуть привабити наймолодших відвідувачів Книжкового Арсеналу? БараБука вирішила запропонувати вам і вашим малюкам спокійні читання, виставу з ляльками та яскравими ілюстраціями, малювання пальчиками, а також презентації книжок, які зацікавлять малих книгодрузяк.

розділювач

21–24.04

15.00–17.00

ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Малюцька бібліотека БараБуки та читання під ковдрою

Якщо ви з малюком втомитеся від споглядання книжковоарсенальних спокус і захочете трохи затишку… Якщо забажаєте погортати, почитати і навіть злегка надгризти пару книженят для малят… Якщо плануєте без метушні яток дізнатися, які новинки пропонують вам видавці… Залазьте під ковдру в БараБудку! БараБука наскладала цілу валізу чудової літератури для найменших книгодрузяк. А ще там можна буде зустріти авторів цих книжок, помалювати, почитати разом із ними і, звісно, взяти автограф! Малюцька бібліотека діятиме щодня впродовж фестивалю від 15 до 17 години.

розділювач

Пт 22.04

10.00 – 10.45

ДИТЯЧА СЦЕНА
Презентація віммельбухів «Зоопарк!», «Великий Авто Віммельбух», «Велика книга звуків»

Учасники: Ганна Похлєбаєва, Марина Малярчук, Катерина Левтік. Видавництво «АРТБУКС»

Віммельбухи – справжній хіт останніх років. Книжки з надзвичайно деталізованими зображеннями, які всесторонньо показують якесь місце чи явище, наче магнітом притягують до себе малюків. Розглядаючи барвисті картинки, дитина вчиться називати різні предмети і явища, назви тварин і професій та багато іншого.

розділювач

Сб 23.04

10.00 – 10.45

ЗАЛ «ФАРБИ»

Презентація класичних перевидань книжок «Із скарбниці “Веселки”».

Учасники: Марина Остащенко, Ірина Бойко, Олексій Бондаренко. Музичний супровід — дитячий склад хору «Щедрик», керівник Ірина Штукар. Видавництво «Веселка»

Видавництво “Веселка” вже понад 80 років випускає дитячі книжки. Над сторінками “веселчанських” видань виросло не одне покоління українців. Приємно, що і в 21 столітті видавництво має що запропонувати малим читачам. До Книжкового Арсеналу “Веселка” підготувала презентацію перевидань своїх найкращих книжок, серед яких є й вподобані БараБукою картонки-білінгви, які підійдуть навіть найменшим.

розділювач

10.00 – 10.45

ВИДАВНИЧИЙ МАЙДАНЧИК

Презентація книги “Історія автомобілів”. Видавництво “Ранок

Цей захід підійде родинам з кількома дітками різного віку, адже видавці підготували не просто розповідь про створення автомобілів, а справжню лялькову виставу! Під час презентації охочі зможуть взяти участь у конкурсі й отримати подарунки.

розділювач

Нд 24.04

16.00 – 16.45

ДИТЯЧІ МАЙСТЕРНІ

Майстер-клас «Малюємо пальчиками» із автором книжок Галиною Роговою. Видавництво Vivat

Авторка книжок “Малюй пальчиками” і “Домалюй пальчиками” на своєму майстер-класі покаже, як розважитися разом із малюками та створити їхні перші картини. Малювання пальчиками – це не лише весело, але й корисно, адже такі заняття сприяють розвитку дрібної моторики, мовлення, фантазії, мислення та уваги.

4

Вік 4+

Дітей віком від чотирьох мало що може втримати на місці. Хіба що читання з харизматичним Ульфом Старком, магічний театр тіней, театралізоване дійство від юних акторів чи веселе вивчення англійської. А на додачу – розмова про непрості речі, яка перетворюється у терапевтичну казку.

розділювач

Чт 21.04

12.00 – 14.00

ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Скандинавські читання: «Коли тато показав мені Всесвіт».

Інтерактивне читання книжки Ульфа Старка та майстер-клас за мотивами книжки (за участю автора)

Історія про зв’язок між поколіннями, вічне та прекрасне (та не дуже), безмежні всесвіти довкола та всередині нас. Так розповісти про мандрівку у Всесвіт малого Ульфа та його тата могли тільки проникливий психолог Ульф Старк і майстерна художниця Ева Ерікссон. Букмоль запрошує всіх до читання й обговорення, а найперше — малих читачів і читачок та їхніх татів!

Читає Богдан Тушевський, українською в перекладі зі шведської від Букмолі.

розділювач

Пт 22.04

14.00 – 14.45

ЗАЛ «ПЕЧЕРА»

Театр тіней від Сергія Кузьміча про чорне і біле за українськими казками. Як контрасти допомагають розуміти світ. Розмалюй Ч/Б світ разом з художником Іриною Потапенко.

Ведучий: Олег Симоненко. Видавництво «Час майстрів»

Разом із Сергієм Кузьмічем видавці покажуть вам виставу за оповіданням “Івасик-Телесик”, з’ясуємо, що в казці чорне, а що біле, навіщо дітям ч/б книги та чи має ч/б світ право на існування. Але й це ще не все: художник Ірина Потапенко, ілюстраторка книги, розважить діточок майстер-класом з малювання.

розділювач

Сб 23.04

11.00 – 11.45

ДИТЯЧА СЦЕНА

«Слон Трубальський приходить в гості». Театралізована презентація.

Учасники: Маріанна Кіяновська, Володимир Штанко. Модератор: Марія Соломіна. Видавництво Старого Лева. Дитяча театральна студія «Чорний Квадратик»

Чи ви чули про пана Тралялинського та його співочу сімейку? А про забудькуватого слона Трубальського? Дотепні та грайливі вірші відомого польського поета читають і вчать напам’ять діти в цілому світі, а на сцені “Книжкового Арсеналу” їх покажуть юні актори зі студії “Чорний Квадратик”.

розділювач

13.00 – 13.45

ДИТЯЧІ МАЙСТЕРНІ

Вивчаємо англійську з яскравими книжками-білінгвами і розмальовками видавництва «Братське».

Презентація нових видань — розмальовки «Великодній пікнік» і книжки-картинки «Гойдалка під кленом» / The Swing under the Maple Tree.

Учасники: Юлія Березенко, Галина Ткачук, Оксана Була, Катерина Степаніщева. Видавництво «Братське»

Мало хто з сучасних батьків не знає про культурну ініціативу від видавництва “Братське” «Крок уперед: глобалізуємося разом із українсько-англійськими книжками-картинками». Кожне видання з цієї серії продумане до дрібниць та незмінно радує якістю текстів, ілюстрацій і дизайну. На “Арсеналі” видавці разом з авторкою і художницями презентуватимуть вже п’яту білінгву, а також розмальовку з англійськими словами “Великодній пікнік”.

розділювач

Нд 24.04

14.00 – 14.45

ЗАЛ «ПЕЧЕРА»

Презентація книги «Зіркові казки: Історії, що допомагають вірити та жити» та обговорення проблем онкохворих дітей разом з авторами казок, волонтерами та громадськими діячами.

Учасники: Ольга Луб’яна, Ксенія Шаповал, Володимир Бистряков, Римма Зюбіна, Тетяна Косолапова, Марія Бурмака. ГО «Інститут правових досліджень і стратегій».

Інколи з дітьми треба говорити не лише про веселі речі, і тоді на допомогу може прийти казка. Автори збірника “Зіркові казки” – відомі харків’яни та кияни, що подарували свою майстерність маленьким читачам, які опинились сам на сам з важкими хворобами. Але книга зовсім не сумна, тому що наші автори прагнули передати маленьким та дорослим читачам все найяскравіше, надзвичайне, чарівне. Для дітлахів творили: Лада Лузіна, Римма Зюбіна, Володимир Бистряков, Євген Комаровський, Марія Бурмака, Сергій Жадан, Андрій Цаплієнко, «Танок на Майдані Конго» та інші. Дві казки створені дівчатками, які лікувалися від раку у харківських лікарнях.

7

Вік 7+

Жвавим молодшим школярикам ми пропонуємо наситити спрагу до руху і нових знань на захопливому квесті, згадати про улюбленого юного чаклуна, створити власну енциклопедію та дізнатися, які книжки вважають найкращими їхні однолітки.

розділювач

Чт 21.04

13.00 – 13.45

ДИТЯЧА СЦЕНА

Нагородження переможців Дитячої літературної премії «Волохатий олівець».

Учасники: Олеся Мамчич,Валентина Мержиєвська, Ольга Кокошко, письменники-переможці та учасники конкурсу, представники порталу БараБука, учасники дитячого журі. Альтернативна школа «БеркоШко»

Протягом навчального року дев’ять учнів-п’ятикасників альтернативної школи БеркоШко читали новинки дитячої літератури, писали рецензії й заповнювали анкети. Врешті-решт, 21 квітня о 13:00 під час «Книжкового Арсеналу» юні критики озвучать свій вердикт та назвуть переможців у чотирьох категоріях:
– «Волохатий олівець» (ґран-прі)
– «Лиса ручка» (за найсмішнішу книгу)
– «Порвана парасолька» (за найсумнішу)
– «Погризена книжка» (за найстрашнішу)

БараБука, яка від початку уважно стежила за ініціативою беркошколярів та публікувала на сайті деякі з їхніх рецензій, також візьме участь у нагородженні.

розділювач

Сб 23.04

14.00

ЧИТАЛЬНА ЗАЛА

Квест-лякалка за суперрозбишацькою книжкою Івана Андрусяка «Стефа і Чакалка» в оформленні Ольги Кузнецової.

Старт від Читального залу.

До участі у квесті організатори запрошують дітей 6-10 років. На них чекають цікаві завдання, пов’язані зі світом природи, а також веселі рухливі ігри.

Усі учасники квесту отримають пам’ятні відзнаки, а переможці – пам’ятні призи!
Для участі в квесті необхідна попередня реєстрація за номером 095-270-30-80 (менеджер видавництва “Фонтан казок” Марина Климова). Вам треба буде просто назвати ім’я і вік дитини.

розділювач

17.00 – 17.45

ДИТЯЧА СЦЕНА

Презентація ілюстрованого видання книжки «Гаррі Поттер і філософський камінь».

Учасники: Іван Малкович, Віктор Морозов, Рубеус Геґрід та інші костюмовані герої ПОТТЕРІАНИ. Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Перше ілюстроване видання магічної класики Дж.К. Ролінґ містить у собі безліч пречудових кольорових ілюстрацій Джима Кея. Це справжнє феєричне свято і для відданих шанувальників цієї книжки, і для нових її читачів. На презентацію книги завітають і костюмовані герої всесвітньо відомої саги про юного чаклуна.

розділювач

18.00 – 18.45

ДИТЯЧІ МАЙСТЕРНІ

Шоу «Мальований рецепт від Віолетти Борігард» за мотивами книжки «Принцеса – кухарка».

Учасники: Олег Симоненко, Віолетта Борігард. Видавництво «Час майстрів»

Бешкетна принцеса Нісоль, яка самотужки врятувала королівський прийом, запрошує всіх на бенкет до свого дня народження! У програмі заходу – театр-гра “Королівське рагу”, майстер-класс “Листівка-рецепт” від Віолетти Боригард та смачний подарунок кожному учаснику від повара Тілі-Тісто!

розділювач

Нд 24.04

17.00 – 17.45

ДИТЯЧІ МАЙСТЕРНІ

Інтерактивна презентація книги «Мапи. Розмальовка» у форматі майстер-класу.
Учасники: Наталія Коваль, Ірина Петренко, Наталі Хьюз, Павло Репринцев, Євгенія Перепелиця. Видавництво «Ранок»

Видавництво “Ранок” запрошує відвідати майстер-клас зі створення авторської енциклопедії.

В рамках розповіді про унікальну енциклопедію та процес її створення кожен зможе ознайомитись з порадами від художнього редактора видавництва «Ранок», взяти в руки мапу, олівці та створити свій шедевр.

14

Вік 14+

БараБука пропонує підліткам дізнаватися корисне, читати чудові книжки про їхніх однолітків, писати щоденники, малювати комікси, розмовляти про потаємне та віднайти сто і одне джерело креативності.

розділювач

Чт 21.04

15.00 – 17.00

ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

#ПростірБараБуки. Юридичний практикум. Реальність і віртуальність: межа гри
Консультує Ксенія Проконова, авторка програми юридичної освіти для підлітків, адвокатське об’єднання ЮК “Юскутум”. Модератор – письменниця Таня Стус.

Захід для учнів середніх та старших класів, а також – для їхніх батьків. Іноді те, що для підлітка здається смішною забавкою, законодавством трактується як злочин. А те, що дитина вважає неприємнощами з боку дорослих, насправді є карним насиллям над особистістю. Чим загрожують ігри з виставлянням приватної інформації в мережі? Як захистити себе? Що має знати підліток про юридичну відповідальність та юридичний захист? Про це розповість кваліфікований адвокат.

розділювач

Пт 22.04

16.00 – 16.45

ДИТЯЧА СЦЕНА

Презентація українського видання підліткових романів сучасної польської письменниці Малгожати Гутовської-Адамчик «110 вулиць» та «220 маршрутів».

Учасники: Божена Антоняк, Валентина Вздульська, Анатолій Івченко. Видавництво «Урбіно»

Малгожата Гутовська-Адамчик – надзвичайно популярна в Польщі авторка підліткової літератури, яка вміє правдиво змалювати світ старшокласників. «110 вулиць» та «220 маршрутів» – це історії про дорослішання, підліткові розчарування й захоплення, перше кохання й перші спроби знайти своє місце в житті. В книжках про своїх польських ровесників українські хлопці й дівчата легко впізнають себе, своїх друзів та рідних, свої запитання та турботи, свої мрії та потаємні бажання.

розділювач

17.00 – 17.45

ДИТЯЧА СЦЕНА

Анонс-презентація феміністичного щоденника для підлітків «Бути мною» шведської авторки Анни Хьоґлунд.

Учасники: Ілля Стронґовський, Лілія Омельяненко. Видавництво «Видавництво».

«Бути мною» — це історія тринадцятирічної дівчини на ім’я Руса, яка осмислює себе. Яка вона насправді? Як сприймати своє тіло, і чи це має бути соромно? Це одна з небагатьох у світі книжок, які так відверто розкривають замовчувані підліткові проблеми. Тонко й дотепно, а водночас глибоко й пронизливо Анна Хьоґлунд порушує важливі гендерні питання повсякденного життя дівчинки-підлітка. Усе це щедро ілюстровано авторськими малюнками, афористичними репліками, колажами й коміксами.

розділювач

Сб 23.04

11.00 – 11.45

ДИТЯЧІ МАЙСТЕРНІ

Майстер-клас із креативних блокнотів Кері Сміт «Знищ цей щоденник».

Проводить Іван Лопатченко. Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»

Всі ми знаємо, що в книжках не можна писати, малювать, рвати сторінки, лишати плями від їжі та напоїв і ще багато чого. Так от, все це не стосується креативних блокнотів, сама назва яких натякає, що з ними робити. Класний спосіб зняти стрес і разом з тим – розбудити фантазію.

розділювач

Нд 24.04

15.00 – 15.45

ДИТЯЧІ МАЙСТЕРНІ

«Comics-Reportage»: презентація комікс-газети та воркшоп для підлітків з малювання коміксів.

Учасники: Павло Півень, Юлія Шалімова, Юлія Бондаренко. Goethe-Institut в Україні

листівка5

Дорослі

Дитяча програма фестивалю має чимало заходів, які будуть цікавими насамперед дорослій аудиторії – батькам і видавцям, авторам, художникам, перекладачам, вчителям і бібліотекарям. Саме для вас БараБука вибрала кілька актуальних розмов, дискусій та зустрічей.

розділювач

Ср 20.04

17.00 – 19.00

ДИТЯЧА СЦЕНА

Почесний гість Дитячої програми Книжкового Арсеналу — Ульф Старк. Спілкування автора зі ЗМІ.

За підтримки Swedish Arts Council і Посольства Швеції в Україні.

Ульф Старк (1944) – шведський письменник і сценарист. Як автор книжок для дорослих дебютував у 1964 році. Для дітей почав писати у 1975 році. Від 1984 року цілком присвятив себе дитячій літературі. Його романи, повісті та оповідання перекладено на чимало мов, а сам автор не раз ставав лауреатом багатьох літературних відзнак. 2000 року Старка було нагороджено дипломом журі премії імені Г. Х. Андерсена.

розділювач

Чт 21.04

11.00 – 11.45

ДИТЯЧА СЦЕНА

Відкрита дискусія «Складності перекладу українською мовою й адаптація текстів у сучасній дитячій літературі».

Учасники: Тетяна Стус, Кузько Кузякін, Валентина Вздульська, Іван Андрусяк, Володимир Чернишенко, Ольга Пилипенко, Видавництво Vivat.

Відомі дитячі письменники, перекладачі, видавці та критики уже готові подискутувати на тему того, як варто перекладати твори для дітей українською мовою та наскільки далеко можна зайти в адаптації тексту під час перекладу.

розділювач

Пт 22.04

18.00 – 19.30

ДИТЯЧА СЦЕНА

Франко-німецький проект: Круглий стіл «Література для юнацтва без табу?»

Учасники: директорка Салону дитячої книги та преси у м. Монтрей Сильві Вассало (Франція), автор дитячих книжок Кристос (Франція), директорка Міжнародної бібліотеки для юнацтва у Мюнхені д-р Крістіане Раабе (Німеччина), автор романів для підлітків і молодих дорослих Крістіан Лінкер (Німеччина).

Модератор: Юрко Прохасько. Goethe-Institut в Україні, Французький інститут в Україні.

Про свій досвід зі створення сучасної юнацької літератури поговорять запрошені письменники.

розділювач

Сб 23.04

14.00 – 14.45

ДИТЯЧА СЦЕНА

«Інша література. Особлива колекція». Дискусія навколо книг з добірки Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY для дітей з особливостями розвитку (за підтримки Посольства Швейцарії)

Учасники: Надзвичайний та повноважний Посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер, заступник Посла Швейцарії в Україні Крістоф Шпеті, керівник культурних проектів Посольства Швейцарії в Україні Оксана Корніцька, дослідниця дитячої літератури Міра Київська, літературний критик, письменниця Валентина Вздульська. Культурна ініціатива «Букмоль», Посольство Швейцарії в Україні. Спеціальна програма «Особистість і особливе»

Учасники дискусії розкажуть про книжки, які увійшли до Особливої колекції, піднімуть проблему репрезентації дітей з особливими потребами (у культурі загалом та у літературі зокрема), а також спробують дати відповіді на питання про те:
• які українські книжки могли б увійти до такої колекції?
• чи готовий “український читач” до прямого “впровадження” подібних європейських та американських книжок?
• що потрібно змінити, аби українські дитячі книжки були, справді, доступними?

розділювач

Нд 24.04

14.00 – 14.45

ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ

Відкрита дискусія «Соціалізація дітей із фізичними вадами засобами сучасної книжки». Презентація книжки «Диво» Р. Дж. Паласіо.

Учасники: Наталя Марченко, Тетяна Стус, Ігор Зарудко, Лариса Ніцой. Видавництво Vivat.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар