БараБука зустрічає друзів
Автор: БараБука
21 березня, у Всесвітній день поезії, світові відкрився новий і, сподіваємося, дуже потрібний Простір української дитячої книги. Нас прийшли привітати найближчі друзі, співтворці, натхненники й помічники БараБуки.
Чому саме БараБука? – спитаєте ви. Власне, портал називається Простір Української Дитячої Книги. Однак ані абревіатура, ані скорочення для використання в адресному рядочку нікому з творчої команди, що працювала над втіленням проекту, не подобалася, та й, по правді, були якісь більш-менш прийнятні навіть зайняті.
«Ми довго шукали ім’я для всемережжя, – розповідає головний редактор “БараБуки”, письменниця Тетяна Щербаченко. – Приміряли різні настрої й концепції – грайливість, жартівливість, поважність, родинність… Аж якось я згадала свій улюблений анекдот про персонажа українського й не тільки фольклору – Собаку-Барабаку, істоту настільки ніжну й наповнену любов’ю, що цими своїми почуттями вона могла добитися будь-чого – навіть перемоги над кровожерливим вовком. Як багатодітна мама я була певна, що в Барабаки була дитина. І вона, звісно, любила читати. О! Цуцичка звали BaraBOOKA! Так і зареєстрували новонароджене: www.barabooka.com.ua. І цуцичок – ласкавий і наполегливий, як його легендарна мама, розумний і допитливий, як КНИЖКИ, що їх він дуже полюбляє (не гризти!!!) ».
На сайті ви побачите чотири розділи: «Про книги» (тут уміщено рецензії на книжки для дітей і підлітків, є фільтр за віком і система теґів), «Простір» (тут зберігаються колонки головного редактора, дискусійні та оглядові матеріали, інтерв’ю і все, що стосується освіти), «Події» (стежте за новинами, анонсами і репортажами) і «Довідник» (це своєрідний путівник-енциклопедія по світу дитячої літератури, насамперед української, але не тільки).
Про проект і його команду, а також про шановних експертів, які допомагають відсіювати «зерно від полови», читайте на нашому сайті. А зараз ми вам покажемо перших друзів БараБуки – наших авторів, читачів, партнерів і всіх, хто прийшов привітати сайт із днем народження 🙂
Зовсім скоро ми завершимо роботу над сайтом (хоча й тепер його можна читати й рекомендувати друзям, знайомим батькам і вчителям), а поки що пишіть нам листи і давайте дружити в соцмережах! Усього за кілька днів нас у фейсбуці стало понад 500, й оскільки це число постійно росте, ми надихаємося й віримо, що дитячі книжки потрібні не тільки нам 🙂
За всі фото дякуємо Олександрові Хоменку. Більше світлин дивіться тут.
Щиро ваша – редакція БараБуки.