Бестселери «Таймз» у перекладі українською


У жовтні 1931 року найбільш авторитетна і впливова газета в США – «Нью-Йорк Таймз», або «NYT», як скорочено називають її американці – почала щотижня публікувати переліки книжок, які критики та експерти визнали найкращими у своєму жанрі. Багато видань, потрапивши до цих списків, згодом увійшли до золотого фонду американської та світової літератури, перекладалися й публікувалися десятками мов. А їхні автори стали справжніми «зірками» й заслужили читацьку любов і вдячність.

Так тривало до початку ХХІ століття. У липні 2000 року «супербестселерами» було визнано перші три романи Джоан Ролінґ із циклу про Гаррі Поттера – вони протрималися на першому місці у списках «для дорослих» цілі 63 тижні! І тоді стало зрозуміло, що потрібен окремий рейтинг – дитячий. До 2011 року цей почесний список складався раз на місяць, а відтак став щотижневим. І сьогодні кожен видавець книжок для дітей насамперед звіряє свої плани із «чудовою десяткою NYT», у якій із кожним роком все більше імен не тільки американських, а й європейських авторів.

Не одна книжка зі славнозвісних списків «Таймз» побачила світ у перекладі українською. Отак, скажімо, «Ранок» видав одинадцять частин циклу пригодницьких книжок для підлітків «39 ключів», ідея якого належить Ріку Ріордану – письменнику, відзначеному трьома вищими нагородами в галузі детективної літератури. У створенні цієї «історії з продовженнями», справжнього вихору захопливих пригод і таємничих подій, брали участь такі майстри, як Пітер Леранжіс, Гордон Корман, Джуд Уотсон і Лінда Сью Парк. Боротьба двох стародавніх кланів, яку продовжують їхні юні нащадки, змушує героїв «39 ключів» об’їздити мало не весь світ, щоб відшукати артефакти, за допомогою яких відмикаються ворота Найголовнішої Таємниці.

Також вийшли друком перші дві з шести книжок другої частини головоломної саги «Кехіли проти Весперів». У вересні до книгарень надійдуть третя та четверта частини серії. (До слова, права на екранізацію «39 ключів» уже придбав Стівен Спілберґ.)

Видавництво «Ранок» уперше представило українському читачеві і цикл із шести романів Ріка Ріордана «Персі Джексон і боги-олімпійці» – про дванадцятирічного хлопчика, який страждає дислексією – вродженою неспроможністю опанувати читання й письмо. Це, втім, анітрохи не заважає йому бути розумним, мрійливим і надзвичайно привабливим. Тільки уявіть: одного прекрасного дня Персі усвідомлює, що він – син давньогрецького бога, більше того – з’ясовується, що мешканці Олімпу живуть і діють не у старезних міфах, а поруч із нами, у наші дні. Перший роман циклу «Персі Джексон і Викрадач блискавок» був написаний у 2005 році, і кожен наступний том пригод юного героя впевнено піднімався на вищі щаблі рейтингу бестселерів NYT. Другу книжк циклу – «Персі Джексон і море чудовиськ» – у 2006 році було одностайно названо кращою книжкою для дітей у США.

Порадують юних читачів і «Сестри Грімм» – доступно три томи серії, створеної американським письменником і сценаристом Майклом Баклі. Перший із них – «Казковий детектив» – упевнено зайняла місце в десятці кращих дитячих книжок за версією «Нью-Йорк Таймз», а кожна наступна також удостоювалася високих оцінок критики і престижних премій. Написані для дітей 8-11 років у жанрі фентезійного детективу, «Сестри Грімм» дивують витонченою вигадкою й химерними поворотами сюжету. Героїні циклу – сестри Сабріна і Дафна Грімм, втративши батьків, потрапляють до маленького містечка Ферріпорт-Лендінґ, що населене, як з’ясовується, персонажами прадавніх чарівних казок. Їхня бабуся відкриває сестрам таємницю: виявляється, їхнім прапрапрадідусем був один із великих казкарів братів Грімм. Тому головне завдання родини – допомагати підтримувати порядок у містечку, де мешкають Золотоволоска і Білосніжка, Червона Шапочка й Опудало, Зла Королева і Гаммельнський Щуролов, Робін Гуд, герої легенд про короля Артура та багато інших. У Ферріпорт-Лендінґ раз у раз трапляється щось погане, дощем сиплються всілякі неприємності і надзвичайні події, скоюються навіть злочини. І всі ці події належить розслідувати сестрам Грімм разом із їхньою мудрою бабусею, щоразу потрапляючи у захопливі пригодницькі ситуації.

І, нарешті, – чудова Корнелія Функе, німецька письменниця, яку критики по праву називають «сучасною Астрід Ліндґрен». «Ранок» представив читачам два її романи – «Володар драконів» і «Король злодіїв» – у жанрі авантюрного фентезі. На рахунку Корнелії Функе більше сорока дитячих книжок і безліч нагород. Отак, «Володар драконів» у 2005 році протримався рекордні 72 тижні в десятці бестселерів «Нью-Йорк Таймз», а «Короля злодіїв» у 2002 році було удостоєно відразу двох престижних американських премій у галузі дитячої літератури та звання «Краща дитяча книжка року».

Інформацію надано видавництвом.

Читайте також: Прочитали – переглянули: 11 фільмів, знятих за дитячими книжками

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар