Білінська Марія | Письменники


Письменниця, художниця, ілюстраторка. Народилася в м. Самбір Львівської обл. Профільну художню освіту здобула у Львівському коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім. І. Труша, відділ графіки. Продовжила освіту у Краківській академії мистецтв.

Паралельно почала працювати у майстерні проєктування книжки і саме там остаточно для себе вирішила, що це те, що хоче робити й надалі. Так почався шлях Марії як ілюстраторки.

«А от письменницею я стала, не те щоб випадково, але не сплановано це точно. Думаю, кожна творча людина має в голові безліч цікавих ідей для реалізації, але не завжди у вихорі рутинних справ та “справжньої” роботи, можеш знайти час це реалізувати, – ділиться Марія. – А я знайшла! Моя ідея зі створення цілковито авторської серії книжок-картинок почала реалізовуватися. Тож довелося стати письменницею, адже моїм ілюстраціям потрібні були слова».

Як ілюстраторка та дизайнерка співпрацювала з багатьма видавництвами («Книголав», «Книги – ХХІ», «Наш Формат», «Віват», «Ковчег», «Апріорі», «РМ» тощо). Разом із видавництвом «Парасоля» дебютувала як ілюстравторка з книжкою-картинкою «Казка про чорний квадрат». Це – це перша з чотирьох запланованих у серії про мистецтво для наймолодших «Дивись». «Казка про чорний квадрат» була визнана однією з найкрасивіших дитячих книжок за версією журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022».

«У цих книжках я зі сторони митця переосмислюю цей складний творчий процес, який людина ніколи не зможе зрозуміти в повній мірі. Простими метафорами та прикладами книга розказує, що мистецтво нас оточує всюди, варто лише добре придивитися і вивчати навколишнє середовище», – переконана мисткиня.

Мешкає у Львові та працює як фрілансерка.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: