Капранови брати | Письменники


Брати Капранови – брати-близнюки Дмитро та Віталій Капранови, письменники, видавці, громадські діячі, барди.

Народилися 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова, куди змушена була втікати з Одещини від репресій бабуся. Виросли в Очакові Миколаївської області. Закінчили загальноосвітню, спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи. Вищу освіту здобули за фахом «Технічна кібернетика». Певний час мешкали в Москві, де видавали українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати», там же почали писати свою дебютну книжку «Кобзар 2000». Утім, не бачачи в Москві можливості для творчої реалізації, повернулися до України.

Опинившись у Києві 1998 року, брати Капранови вирішили взятися за видавничий бізнес. Перший книжковий проект – каталог книжок поштою «Книгоноша» – багато років був чи не єдиною можливістю для українців купувати вітчизняні книжки в усіх куточках країни. Другим легендарним відкриттям Капранових у 1999 році став перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай», що відкрив читачам Василя Шкляра та Леоніда Кононовича. 2000 року стартувало видавництво «Зелений пес», пропозиції якого, зокрема в дитячій сфері, доволі різноманітні, однак подеколи не витримують критики книгознавців через низький естетичний рівень текстів та оформлення.

Згодом з’явилися й інші помітні в українському видавничому просторі проекти братів: літературна газета «Друг Читача» (2004) та сайт – майданчик для творчого спілкування «Гоголівська Академія» (2005). 2011 року Капранови започаткували перший Всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка.

Письменники пишуть переважно для дорослого читача, проте 2009 року видали й книжку для дітей «Зоряний вуйко».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: