7+

Чи є життя на Марсі?

Марія Артеменко

Юлія ІЛЮХА. Космокоти. Марсіанські хроніки Мурка Мняуска / Ілюстрації Каті Степаніщевої. – Чернівці: Чорні вівці, 2020. – 112 с.
Уподобань: 8

Тварини в космосі – не нова тема, проте для сучасного українського дитліту подібні ідеї виглядають свіжими й доволі актуальними. А в контексті реалій, як-от запуск Ілоном Маском ракети Falcon Heavy, вони набувають особливої цінності. За сюжетом домашній добре вгодований і тренований молодий котик Мурко вирішує стати добровольцем-космонавтом, аби полетіти на Марс. І до своєї мети він прямує доволі впевнено – аж настільки, що пише електронного листа Ілону Маску, утікає з квартири, потрапляє до Таємного товариства аерокотів і зрештою таки прилітає до далекої Америки в місто Лос-Анджелес. Проте на цьому пригоди Мурка не завершуються. Він знайомиться з новими друзями й зрештою стає професійним космокотом.

«Несправедливо, що всі космічні пригоди дістаються людям, а коти, не менш розумні й талановиті, змушені сидіти вдома і лише спостерігати за всім по телевізору»

Космічні пригоди Мурка Мняуска насичені перепетіями. Космокотам вдається вирушити в космос, відшукати марсіан і навіть поспілкуватися з ними. А от чи вдалим виявився такий позаземний контакт – вирішувати читачам. Авторські Марсіанські хроніки акцентують увагу на важливих поняттях: дружба, підтримка, взаємоповага та екологічне ставлення одне до одного. Їх можна вдало використати для подальших тематичних дискусій із дітьми.

Ілюстрації: Катерина Степаніщева

Від першого й до останнього абзацу письменниця, Юлія Ілюха, дотримується стрімкої сюжетної динаміки, тому всі події розгортаються захопливо й жваво. Комбінаторика українських і закордонних реалій може видатися дещо штучною, але маленький читач навряд це помітить. Діти, як правило, люблять таку вигадливість.

Книжка має сподобатися всім, хто любить або космос, або котиків, або і те й інше разом. А таких поціновувачів, впевнена, знайдеться багато.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар