Читачі обрали найкращі книжки для дітей і підлітків


Понад три мільйони користувачів Усесвітньої читацької соцмережі «Goodreads» проголосували за найкращі книжки 2014 року. Премія «Вибір Goodreads» (Goodreads Choice Awards) – традиційна відзнака популярної міжнародної соцмережі, що об’єднала читачів із усього світу.

У номінації «Найкращий художній твір для підлітків» (Best Young Adult Fiction) переміг роман «Ми були брехунами» (We Were Liars) американської письменниці Е. Локгарт (E. Lockhart). Ця книжка – про справжнє кохання і брехню, яка руйнує найміцніші стосунки. За роман проголосувало майже 66 тисяч користувачів «Goodreads», які залишили понад 12 тисяч відгуків.

1

У номінації «Найкраще фентезі і науково-популярна література для підлітків» (Best Young Adult Fantasy & Science Fiction) перемогла книжка «Місто небесного вогню» з популярної серії «Смертельні інструменти» (City of Heavenly Fire. The Mortal Instruments #6) Кассандри Клер (Cassandra Clare). За шосту частину «Смертельних інструментів» проголосувало 79 тисяч користувачів, загалом книжка зібрала майже 12 тисяч відгуків, як правило, позитивних.

У категорії «Найкращі книжки для дітей віком до 12 років» (Best Middle Grade & Children’s) перемогла ще одна серійна книжка – «Кров Олімпу» (The Blood of Olympus) Ріка Ріордана (Rick Riordan) – за неї проголосували 28,5 тисяч користувачів (відгуків – 5 тисяч). Нагадаємо, що торік у цій самій категорії лідирувала інша книжка з серії «Герої Олімпу» (The Heroes of Olympus) – «Будинок Аїда». У популярній серії ідеться про пригоди семи підлітків, нащадків давньогрецьких богів.

2

«Найкращою книжкою-картинкою» (Best Picture Books) було визнано книжку «Голуба слід покупати!» (The Pigeon Needs a Bath!) художника та ілюстратора Мо Вільямса (Mo Willems). За кумедну книжку про голуба проголосувало майже 2 тисячі користувачів. Мо Вільямс – володар престижної медалі Кальдекотта та улюбленець критиків «The New York Times». В одній із рецензій художника назвали «найбільшим талантом, який з’явився від початку 2000-х».

Повний список найкращих книжок 2014-го за версією читачів дивіться на сайті «Goodreads».

Джерело: БараБука.

Читайте також про найкращі книжки «Goodreads» 2013 року.

Підсумки 2014-го: найкращі американські книжки для молоді

Шкільний бібліотечний журнал обрав найкращі книжки 2014-го

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар