Читання на вихідні: не чіпайте підлітків!


БараБука і сайт «Діти в місті» радять присвятити вихідні підліткам. Тільки боронь Боже їх чіпати! Тобто торкатися. Чому – дізнаєтеся з психологічної казки для підлітків «Недоторка».

Книжка Тетяни Корнієнко одна з тих, яких нині так бракує сучасній українській літературі: про і для підлітків. Вона змушує задуматися і шукати відповіді на непрості запитання: Чому дорослі не помічають, що діти виросли, що в них може бути своя власна думка, своє власне життя? Чому мами ображаються на правду та ховаються на кухні? Скільки треба бути знайомими, щоб розпочати дружбу? Коли можна закохуватися? і т. д.

Головна героїня твору Аля – підліток із фобією бруду. У класі її прозивають «Мийдодір», бо ж до всього – і прізвище Диряєва. Друзів у неї немає. А клас, очікувано, насміхається з недоторки. Та чи не найгірше дівчину гнітить думка, що її ніхто ніколи не поцілує – «Ні-ко-ли. Бо ж мікроби». Аж раптом Аля закохується. І, здається, навіть взаємно.

Добре скомпонований сюжет, правдиві образи, сучасна, жива, соковита мова підлітка та несподівана розв’язка – усе це змушує легко та зі смаком ковтати сторінку за сторінкою. Оповідь ведеться від першої особи. І хоча за формою текст складно назвати щоденником, візуально сторінки книжки й справді нагадують дівчачий нотатник. Там повно різноманітних зірочок та закарлючок. А ілюстрації художниця Віолетта Борігард влучно виконала в дусі підпільних шкільних замальовок – ніби нашвидкуруч, простим олівцем, потай під партою. Вийшло цікаво.

Більше читайте в рецензії Ірини Гищук.

І не забудьте: 14 листопада, в суботу, о 15:00 ми чекаємо на вас у книгарні «Є» (Київ, вул. Лисенка, 3), щоб разом із видавцем Олегом Симоненком і письменником Іваном Андрусяком поговорити без табу з майже дорослими дітьми і самими собою.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар