Читаємо разом із дітьми: підказки для батьків


Читання разом із дітьми – дуже важлива й корисна справа не лише для дітей, але й для дорослих. Про це неодноразово писала БараБука, в цьому переконують психологи, педагоги й дослідники дитячої літератури. Проте, на жаль, не всі знають, як запровадити у своїй сім’ї цю звичку. «Казкарка» подає 10 підказок, як правильно читати разом із дітьми. Звісно, у вас можуть свої секрети, і вони також – правильні! Діліться ними з читачами БараБуки в коментарях!

  1. Коли читаєте з дітьми, пошукайте разом щось схоже між ними та героями книжки: риси характеру або ж якісь події, подібність між тим, що відбувається в книжці та у вашому житті.
  2. Робіть прогнози. Запропонуйте дітям вгадати, що у книжці станеться далі.
  3. Активуйте бекґраунд. Проговоріть, що діти вже знають на тему, якій присвячено книжку.
  4. Ставте запитання, коли читаєте. Пропонуйте дітям думати про ті чи інші проблеми.
  5. Пройдіться книжкою. Порозглядайте її. Часом читання – це не читання кожного слова в лінійному порядку від першої до останньої літери, а приємна «прогулянка» ілюстраціями, деталями, вихопленими фрагментами.
  6. Робіть певні висновки. Синтезуйте разом із дітьми інформацію, яку ви вже знаєте і яку прочитали.
  7. Мисліть глибше, складніше. Діти направду можуть вас здивувати, якщо ви не заохочуєте поверхове розуміння тексту й теми, а формулюєте складніші запитання і тим самим розвиваєте в дітях критичне мислення.
  8. Роздивіться разом із дітьми, як книжку зроблено. Поговоріть про те, як розміщено на сторінках малюнки та слова.
  9. Поговоріть про ілюстрації. Використовуйте малюнки для гри, обговорення теми й проблематики. Спробуйте прочитати книжку лише за малюнками (якщо йдеться про книжку-картинку).
  10. «Вмикайте» візуалізацію. Уявляйте те, про що читаєте, залучайте фантазію. Це головний інструмент розуміння прочитаного. Якщо діти можуть уявити прочитане, вони це зрозуміли.

Читайте також на цю тему:

5 способів заохотити до літнього читання

Чи буде ваша дитина читати?

Користь голосного читання

Як призвичаїти дитину до книжки?

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар