Чорна вівця, чорне Сонце, чорний гумор, білий вовк
У видавництві «Віват» вийшла книжка, намальована в одному кольорі – чорному. Її автор – художник і письменник Дмитро Кузьменко, також відомий як Кузько Кузякін. Це науково-популярне видання, що, втім, має сюжет із наскрізною інтригою. Головна перчинка видання, крім чорно-білих малюнків, – не менш чорний гумор.
На думку Дмитра Кузьменка, «Біла трішки чорна-пречорна книжка» – наразі найкраща з його книжок. «Чорна вона тому, що я просто якось подумав, а чому це не зробити книжку з чорною обкладинкою. А потім ще подумав, а чому б її і всередині не зробити чорною, – розповів Дмитро БараБуці. – А далі вже було просто справою техніки зробити це. І викликом. Для себе. І для видавців. Бо ж відомо, що книжку з чорною обкладинкою неможливо продати».
Дмитро Кузьменко, який пише та ілюструє книжки під псевдонімом Кузько Кузякін, за фахом – учитель математики і фізики. «Біла трішки чорна-пречорна книжка» – не перше створене ним науково-популярне видання. Раніше Кузякін написав «Зубасті задачки» («ВСЛ»), відзначені топом БараБуки 2014 року. Видання найсвіжішої освітньої книжки Кузька Кузякіна здійснено у співпраці з Малою академією наук України.
Читайте також: Книжки-помічники в навчанні: від астрономії до хіміїУ «Білій трішки чорній-пречорній книжці» зібрано різні цікавинки на тему чорного й білого кольорів. Приміром, розповідається про те, що Сонце насправді чорне. Що «Чорний квадрат» Казимира Малевича насправді не квадрат. Чому не існує ні чорного, ні білого кольорів. Про білих ворон. Наводяться також різні народні приказки й прислів’я, які містять у складі «чорний» та «білий» компоненти. Науково-популярні факти подано в розмові двох персонажів «Чорної-пречорної книжки» – чорної вівці й білого вовка, які весь час ведуть бесіди на різні теми (від фізичних явищ до мистецьких і мовних тонкощів). Поміж тим вовк увесь час погрожує з’їсти вівцю, і до кінця книжки читач не певен, чи виконає він погрозу. Чорний гумор довершує «чорноту» книжки й додає їй перчику – в українській дитячій літературі досі мало хто наважується жартувати по-чорному.
Джерело: БараБука. Фото зі сторінки видавництва у Фейсбуці.