Comic Con та Ко в Києві

Автор: БараБука


Фестиваль популярної культури нарешті докотився до України й уперше відбувся в Українському Домі. Два дні поспіль центр Києва був наповнений ельфами, стакерами, вікінгами та іншими персонажами фантастичних книжок, графічних романів, коміксів, фільмів, діафільмів, мультиків і ще багато чого, звідки й не пригадаєш. Це косплеєри – учасники фестивалю Kyiv Comic Con – прем’єрної події для фанів популярної культури.

Що там можна було робити? Передусім – самому стати популярним персонажем і вдягти костюм. Не обов’язково, але драйвово. Що далі – залежить від зацікавлень: ходити на лекції чи дефіле, гратися у війну чи їсти смаколики…

10

Шанувальники коміксів могли придбати нові видива, головне – не тільки американські, а й наші, українські. Наприклад – про героя на ім’я Патріот, із маскою-тризубом. Чи ще раз згадати про «Дао-гопак». Або простежити за роботою справжніх художників. Навіть піти на лекцію видатного чеського коміксиста Томаша Покупека. Чи психоаналітичну лекцію про Людини-Павука. Або обрати собі якийсь майстер-клас.

Для фанів фантастичної (і не дуже) літератури теж було куди піти. Наприклад, на лекцію від Володимира Арєнєва зі створення персонажа. Або на публічну дискусію про не-сучасність українського літературного героя, яку провокувала-модерувала Тетяна Щербаченко у звичному для неї кице-образі, а ставили діагнози Олег Сілін, Максим Кідрук та Олександр Михед. Письменники вирішили вважати тему, а не персонажів, неактуальною, адже «сучасність» чи несучасність персонажа залежить від того, чи твір написано не графоманом або чи потрапив він саме до свого читача.

Любителі ігор – настільних чи комп’ютерних – могли набавитися досхочу, адже ігор було багато, потужних комп’ютерів – теж. Навіть турніри з призами були.

Поціновувачам сучасного кіно та мультфільмів крутили фільми в кінозалі, презентували новий кліп ТНМК та закарпатський мультсеріал.

Іще важливо: роззираючись на вухатих, рогатих і просто комічно й жаско-барвистих, не можливо було не звернути уваги на виставку постерів від клубу ілюстраторів «Pictoric».

P.S. Назва «Comic Con» походить від англ. «comic book convention». Перші Комік-Кони відбувалися в Європі та США ще з початку-середини минулого століття й були пов’язані з фан-групами коміксів. Найбільший фестиваль відбувається щорічно в Сан-Дієґо від 1970 року.

Фото Петра Зубаря.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар