Де знайти українські книжки закордоном? Відкриваймо мапу!


У межах проєкту «Ukrainian Bookshelves Worldwide» «Читомо» спільно з «LitCentr» створили мапу з 388 просторами за кордоном, де розміщені українські книжки.

Мета спецпроєкту – підтримати зусилля організаторів ініціатив із репрезентації українських книжок за кордоном, розповісти про їхню роботу і виклики, з якими вони зіштовхуються; а також зробити їхній досвід корисним для тих, хто збирається створити українську книжкову полицю у своєму місті, організації, закладі або ж покращити роботу вже наявної, хоче допомогти українським книжкам бути доступнішими за кордоном.

Наразі на мапі представлено простори з 22 країн світу: Австрія, Бельгія, Греція, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Південна Корея, Португалія, Республіка Кіпр, Румунія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія.

Близько 85% з опитаних українських книжкових полиць були створені після 24 лютого 2022 року. 70% із них існують при бібліотеках. Докладно про кожну можна дізнатися на сторінці спецпроєкту.

«Перебуваючи у крихкому та загрозливому стані, українська книговидавнича сфера залишається мужньою, видавництва, незалежні ініціативні групи та бібліотекарі організовують книжкові полиці за кордоном, щоб допомогти українським дітям-біженцям та їхнім батькам відчути зв’язок із втраченими домівками та далекою батьківщиною», – розповіла координаторка дослідження проєкту Поліна Городиська.

Наразі на сайті можна ознайомитися із мапою полиць, текстом дослідження про їхню діяльність, а також порадником для створення української книжкової полиці та книжковими добірками, якими ви можете наповнити полиці. Результати доступні українською та англійською мовами.

«Якщо раніше бібліотеки закуповували лише російську книгу, а читачі давно звикли, що українську навіть у відділі літератури іноземними мовами годі й шукати – ми віримо, що завдяки волонтерам, громадським об’єднанням та, звісно ж, надзвичайно якісній продукції українських видавництв ця ситуація суттєво змінилась. Українська книжка повинна бути помітною за кордоном», – наголосила Оксана Хмельовська, головна редакторка сайту «Читомо».

Щоб додати  свою ініціативу на мапу, потрібно написати лист із темою «Додайте нашу книжкову полицю на мапу» на partners.chytomo@gmail.com.

Дослідження втілювали протягом жовтня-грудня 2022 року за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. Партнерами проєкту стали Український інститут книги, Українська бібліотечна асоціація, Німецька бібліотечна асоціація, Ґете-Інститут в Україні, Міністерство закордонних справ України.

Джерело: Читомо.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: