Клочко Діана | Дітознавці


Мистецтвознавець, авторка і керівник багатьох видавничих проектів. Народилася 1963 року на Рівненщині. За першим фахом – кераміст: закінчила Амбрамцевське художньо-промислове училище, деякий час працювала на порцеляновому заводі. Згодом закінчила факультет історії й теорії мистецтва Київського художнього інституту й аспірантуру того ж навчального закладу. Авторка численних статей у різних періодичних виданнях, зокрема газеті «День», журналах «Книжник-ревю», «Книжковий клуб» «ARTLine». Читає лекції з мистецтвознавства.

Понад десять років займається видавничою справою, створювала видавництва та авторські проекти (альбоми про творчість Пінзеля, Ольги Рапай, Параджанова, дерев’яну архітектуру Японії та України, путівники й серії перекладів), була експертом та членом журі конкурсів. Працювала у Міжнародному фонді «Відродження», видавництвах «Кальварія» та «Дуліби», обіймала посаду шеф-редактора видавництва «Грані-Т», де втілила в життя десяток нових книжкових серій у сфері літератури для дітей та підлітків. У 2013 році ввійшла до складу журі премії «Великий Їжак».

Цікавиться розвитком жанру буктрейлерів, є автором ролика до книги Ігоря Померанцева «Винарні». 2011 року спільно з І. Померанцевим заснували нову приватну премію для перекладачів поезії та есеїстики «Metaphora».

Нагороджена Почесним званням «Заслужений працівник культури України». Веде культурологічний блоґ «Alarum».

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: