Дитяча Книга року BBC


Від 2012 року відзнака щорічної літературної премії «Книга року BBC» виокремила номінацію для дитячих письменників. Першу премію «Дитячої Книги року BBC» отримала Леся Воронина за дилогію «Таємне товариство боягузів та брехунів».

«Конкурс Книга року ВВС є однією з найпрестижніших подій в українському літературному світі. Ми надзвичайно пишаємося тим, що з цього року автори дитячих книжок змагатимуться в окремій категорії, що дасть їм більше шансів привернути до себе увагу», – розповідає головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята.

Імовірно, на таке рішення оргкомітет премії підштовхнув вибір журі «Книга року BBC 2011» – дилогія відомого дитячого письменника, лауреата рейтингу «ЛітАкцент року – 2009» та Національної премії імені Тараса Шевченка (2012) Володимира Рутківського «Сині води». «Таким чином ми підкреслюємо, що дитяча література – це не література невдах, це не література тих, хто не міг написати серйозний роман. Це насправді серйозна література, – наголошує член журі, журналістка й телеведуча Ольга Герасим’юк. – Ми всі починаємо з дитячих книжок. І таким чином ми віддаємо данину ось отакому визначенню дитячої книжки».

Віра Агєєва зауважила, що дуже важливо, аби з маленьким читачем чи читачем-підлітком розмовляли не по-вчительськи, а на рівних. «Наша дитяча література якось вилікувалася від властивого ще радянській традиції дидактизму. Наші письменники значно менше, ніж раніше, повчають дітей, повчають своїх читачів. І це безцінна риса. Дитячі книжки виглядають такими, що написані на рівних», – сказала вона.

Згідно з правилами проведення «Книги року ВВС», книжки на участь у конкурсі представляють видавництва: по три книжки в кожній номінації та по дві нові книжки переможців минулих років. Книжки, представлені на конкурс, мають бути художніми прозовими творами, написаними українською мовою, виданими впродовж останніх 12-ти місяців на момент оголошення старту премії. Довгі списки в кожній із двох номінацій складе редакція «ВВС Україна». Колегія журі обиратиме твори, що ввійдуть до короткого списку, та переможців конкурсу. Конкурс читацьких рецензій стартує після того, як оприлюднено довгий список. Імена переможців оголошують щороку в грудні.

Автор-переможець у кожній із номінацій отримує грошову винагороду в розмірі £1000 у гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки двох переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу «Книга року ВВС Україна» на всіх наступних виданнях творів, що здобули перемогу в конкурсі.

Раніше переможцями премії «Книга року ВВС» були Юрій Винничук (двічі), Володимир Рутківський, Сергій Жадан (двічі), Іздрик, Люко Дашвар та Володимир Діброва.

Переможці дитячої номінації:

2012 – Леся Воронина;

2013 – Мар’яна Прохасько і Тарас Прохасько;

2014 – Катя Штанко;

2015 – Андрій Бачинський;

2016 – Галина Ткачук.

Детальніше з умовами літературної премії «Книга року ВВС» можна ознайомитися на сайті служби «BBC Україна».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: