Дитяча книжка стала соціальним та цифровим проектом


Дитяча книжка Катерини Бабкіної «Гарбузовий рік» із ілюстраціями Юлії Пилипчатіної набула нових граней – соціальних та ігрових. Цією книгою «Видавництво Старого Лева» розпочало свою співпрацю із Міжнародним благодійним фондом «Таблеточки». Віднині, придбавши «Гарбузовий рік», читачі долучаться до порятунку дитячих життів: 5 гривень від вартості примірника буде перераховано до Міжнародного благодійного фонду «Таблеточки» на допомогу дітям, хворим на рак крові. Про це повідомляє прес-служба видавництва.

Ще один новий аспект «Гарбузового року» – книжка «ожила» завдяки цифровим технологіям. Окремі сторінки в ній тепер рухаються, щебечуть, шурхотять… Для цього слід завантажити на AppStore або GooglePlay додаток ThePumpkin’sYear для планшетів та смартфонів з iOS або Android, навести камеру на малюнок (обкладинка та сторінки 9, 11, 16, 17, 20, 28, 32, 33, 47), і зображення на цих картинках почнуть рухатися, звучати. Можна також доторкнутися до об’єктів на екрані для активації додаткових ефектів. Така інтерактивність паперового видання для західної книгоіндустрії – не новина. Проте для українського ринку це – прорив, досі в нас ніхто такого не робив. Створила додаток та й, зрештою, була ініціатором появи цього продукту компанія DigitalDealerz. При цьому було використано технологію доповненої реальності (augmentedreality, AR), в основі якої лежить прагнення інтегрувати віртуальне життя в реальне й таким чином зробити його цікавішим.

Читайте також: За «Антомімами» створять інтерактивну гру

«Мені здається дуже важливим, що, купуючи книжку з нового накладу, люди автоматично допомагатимуть фонду, який бореться з раком крові у дітей, – коментує вихід оновленого «Гарбузового року» письменниця Катерина Бабкіна. – Маленькі читачі відразу звикатимуть до того, що допомагати – просто, приємно і необхідно! “Таблеточки” – дуже маленький фонд, який так багато робить. Сам факт співпраці допоможе розповсюдженню інформації про них, тож я переконана – багато людей, купивши книжку і дізнавшись про фонд, обов’язково схочуть допомагати більше. А проект доповненої реальності від DigitalDealerz – це дуже приємний сюрприз і фантастична розвага. Я скачала собі додаток і граюся, граюся! Подобається, що книжка не завершилася там, де я її закінчила, а обростає новими ситуаціями і контекстами, живе. Що вона тепер приносить ще більше задоволення і користі».

Garbyzovyj-rik_4

Христя Венгринюк про «Гарбузовий рік» Катерини Бабкіної:

«У ній [казці] наче й не йдеться про життя чи смерть, але це лише з першого погляду. В книжці досконало розтлумачене поняття народження/вмирання – що на все настає свій час і все у світі виконує свою місію. Читаючи “Гарбузовий рік”, насправді потрапляєш у прекрасний сад-город, де все живе, наповнюється соками, достигає і навіть веде абсолютно реальне життя, бо розмовляє, співпереживає і турбується. Овочі та фрукти товаришують одне з одним, наче люди. Проте в кожного є свій час і власне призначення» (читати далі).

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар