Дитяча програма ГОГОЛЬFESTу
Від 17 до 27 вересня 2015 року в рамках Дитячої програми Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST на території Виставкового центру (ВДНГ, пр. Глушкова,1 ) в павільйоні 11 відбуватимуться заходи, адресовані дітям, батькам, вихователям дошкільних навчальних закладів, вчителям загальноосвітніх шкіл.
Понад 130 заходів різних видів мистецтва – кіно, театр, хореографію, музичне, образотворче мистецтво, літературу. А також освітні програми як для дітей, так і для дорослих – у проекті «Про майбутнє = про дітей». Проект має на меті сприяти розвитку сучасного культурологічного мислення дорослих та поширювати досвід фахівців у галузі мистецької освіти та освіти сталого розвитку серед вчителів дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл.
Подаємо програму заходів.
19 вересня, субота
12:00 Презентація нової програми для дітей 3-4 років життя: «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку»
Кому буде цікаво: вихователям ДНЗ, батькам.
Під час презентації учасники ознайомляться з принципами нової програми, методикою роботи, особливостями організації програми в дитячому садку.
Проводить авторка програми Н. Гавриш.
20 вересня, неділя
13:30 Зустріч із письменником Володимиром Арєнєвим
Авторські читання новинки «Порох із драконових кісток»
Дискусія «Де проходить межа між підлітковими та дорослими темами в літературі?».
16:00 «Спроба озвучення проблем особливих людей» (Література для підлітків)
Дискусія про літературу для підлітків.
Модератори – Дзвінка Матіяш та Катерина Лукінішина.
21 вересня, понеділок
18:00 Презентація авторського курсу з історії Європейської музики
Зустріч із викладачем Music Arts Academy Ганною Ставиченко.
22 вересня, вівторок
20:00 «Що потрібно і чого не потрібно робити в процесі виховання дитини для уникнення нарко- і алко- залежності у майбутньому»
Спікер – Френк Пьюселик (Frank Pucelik Професор Кафедри міжособистісних стосунків Университет Оклахомы, Норман, Оклахома, США – 1983-1987 г). Консультант Корпуса Мира, засновник програми для реабілітації нарко- та алкозалежних.
23 вересня, середа
19:00 «Як говорити з дітьми про мистецтво»
Презентація перекладу книжки Франсуази Барб Ґалль. Зустріч із перекладачкою Софією Рябчук.
24 вересня, четвер
16:00 Майстер-клас із розвитку критичного мислення учнів
Цікаво буде викладачам, батькам, тим, хто працює з дітьми та молоддю.
Розглядатимуться питання: Як зробити читання текстів цікавим для учнів? Як навчити дітей відрізняти факти від думок та розвивати свідоме мислення? Як уберегтися від маніпуляцій? Чому школа не навчає ставити запитання і як це виправити? Відповіді на ці та інші запитання, а також практичні інструменти з актуальних проблем інноваційного навчання можна отримати під час майстер-класу.
Ведучі – автори програми та посібників «Основи критичного мислення» О. Пометун, І. Сущенко, І. Баранова.
25 вересня, п’ятниця
15:30 Презентація досвіду роботи керівника проекту «KidsFromJazz»
Бесіда про формування культури сприйняття музики в дітей шкільного віку, про доцільність знайомства дітей із напрямом джазової музики в рамках шкільного курсу.
Автор проекту – Олексій Прощенков.
26 вересня, субота
12:00 Концерт лауреатів Міжнародного фестивалю «Каштановий рояль» – талановитих дітей та піаністів-аматорів
Концерт – як початок розмови на тему спільного між розумінням та сприйняттям музики на рівні високого професіоналізму, дитячої безпосередності та аматорського музикування.
13:00 Зустріч із директоркою фестивалю «Каштановий рояль», викладачем інституту музики ім. Глієра, Оленою Бондаренко на тему «Як допомогти дитині увійти в світ музики».
27 вересня, неділя
15:30 Сучасна бібліотека – центр громади
Актуальні напрями бібліотечної роботи в період кризи. Презентація інформаційних ресурсів, актуальних заходів та напрямів роботи Державної бібліотеки України для юнацтва. Презентація проектів «Приходь та пиши!», листопадового письменницького марафону NaNoWriMo й туристичного проекту Української бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве мій!».