Дитячу Книгу року BBC здобула кротяча родина


Хоча «живого», холодного й лапатого, снігу цієї зими українці майже не бачили, проте мали нагоду дізнатися, «Хто зробить сніг». Саме так зветься перша дитяча книжка Тараса і Мар’яни Прохаськів, яка наприкінці 2013 року здобула премію «Дитяча Книга року BBC». У «дорослій» номінації переміг роман-антиутопія Ярослава Мельника «Далекий простір». Автори-переможці в кожній категорії отримали грошову премію в розмірі 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Казка для дітей «Хто зробить сніг» побачила світ восени 2013 року у «Видавництві Старого Лева» й відразу завоювала прихильність українських читачів. Текст Тарас і Мар’яна Прохаськи писали спільно, про це автори розповідають у кожному інтерв’ю. «Коли пишеш удвох, то писати дуже важко, – зізнається Тарас Прохасько. – Особливо спочатку, поки не виробиться потік співпраці. Але це і неймовірна радість. Бо спільне писання веде до дивовижно приємної смерті автора, дозволяє переступити через кілька базових речей європейського способу світобачення, які є вимушеними тягарями». А от ілюстрації – дебют Мар’яни Прохасько в ролі ілюстраторки дитячих книжок. Як розповів Тарас Прохасько в ексклюзивному інтерв’ю БараБуці, нині дописується друга книжка про кротів.

Цього року до журі премії «Книга року ВВС» увійшли: дослідниця літератури, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва, поет Тарас Федюк, журналістка Ольга Герасим’юк, головна редакторка «ВВС Україна» Ніна Кур’ята, а також радниця ЄБРР з питань культури Світлана Пиркало.

Нагадаємо, що номінацію для дитячих книжок премія «Книга року BBC» запровадила у 2012 році. Тоді відзнаку виборола Леся Воронина з книжкою «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів». До такого рішення оргкомітет премії, імовірно, спонукало те, що 2011 року нагороду від «BBC Україна» отримав відомий дитячий письменник Володимир Рутківський, який того ж року став і лауреатом Шевченківської премії.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар