7+

Добрі справи на екрани!

Анастасія Музиченко

Володимир НІКІТЕНКО. 210 добрих справ / Ілюстрації Андрія Щербака. – Київ: ДІПА, 2018. – 160 с.
Уподобань: 6

Останнім часом українська кіноіндустрія все більше тішить не лише дорослих глядачів, а й дітей. Так на початку 2020 року на екранах з’явився повнометражний фільм для дітей «Пекельна хоругва, або Різдво козацьке», знятий за мотивами твору Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід». Раніше держава профінансувала інший фільм-фентезі для сімейного перегляду за твором Володимира Рутківського «Сторожова застава». За рік до цього в кінотеатрах у прокат вийшов мультфільм «Микита Кожум’яка» за однойменним твором Антона Сіяніки. А цього року на глядачів чекає новий цікавий кінопродукт для дітей від студії анімації Good Deeds Animation, створений за сюжетом книжки Володимира Нікітенка «210 добрих справ».

«– Добра справа, добра справа… Тільки й чути зараз про це. Татку, ну чому ти не зробив свою машину часу так, щоб вона працювала від розетки, а не від добрих справ?
–Як на мене, це чудове рішення! Економимо електрику, і всім краще стає… До речі, скільки ви вже сьогодні зробили?»

Видавництво «ДІПА», в якому вийшла книжка, поширило тизер, а письменник нещодавно анонсував вихід мультсеріалу восени цього року. За словами Володимира Нікітенка, пригоди братика Кіта та сестрички Еммі від початку задумувалися як анімаційна історія, на основі якої має вийти 12-серійний мультиплікаційний серіал.

Ілюстрації до книжки створив художник Андрій Щербак, якого 2016 року БараБука відзначила за найкращий дебют серед художників. Харизматичні та непересічні персонажі Андрія Щербака без сумніву сподобаються сучасним глядачам і читачам. Книжка щедро ілюстрована, часто зображення займають не одну сторінку, а навіть цілі розвороти. Та попри це тексту в книжці теж багатенько, тож читати її краще досвідченим читачам, або слухати, як читають історію дорослі дітям.

«210 добрих справ» – це історія про дівчинку Еммі та її старшого братика Кіта. Їхня родина досить незвична: мама дітей постійно щось випадково ламає або розбиває, тато – вчений-інженер та невгамовний винахідник. Еммі розмовляє з меблями і навіть чує їхні відповіді. Якось татові вдається винайти машину часу, яка повертає стрілки годинника на день назад. Так він намагався попередити всілякі негаразди і капості в родині, але те, що сталося далі, він попередити не встиг. До родини приїжджає дядечко Дезмонд зі своїм потвориськом, батьки гинуть в автокатастрофі, а діти опиняються під опікунством злого і жадібного дядька. Здавалось би, що виходу з такої ситуації нема, якби не машина часу. Тільки вона може повернути все назад і врятувати родину, але спершу треба машину підзарядити. Яким чином? Звісно, добрими справами!

Окрім меседжу про рятівну силу добрих справ, який заклав у своїй історії Володимир Нікітенко, цікавою видається також думка про те, що неживі предмети насправді все чують і відповідно реагують на добре ставлення до них. Так дівчинка Еммі врятувала полковника запасу електророзподільної частини генеруючого з’єднання Трансформатора, а він натомість допоміг дітям збільшити потужність машину часу. На перший погляд, це вміння Еммі – чарівна суперсила дівчинки, завдяки якій діти виплутуються з багатьох халеп, але насправді цією суперсилою наділена кожна людина, і зветься вона – «уява». Таким чином письменник спонукає читачів не лише до гарних вчинків, а й до розвитку власної уяви та гри, яка надзвичайно важлива в дитячому віці.

Усі персонажі в цій історії добре виписані і не випадкові, а деталі мають важливе значення. Навіть якщо на початку історії читачу може здатися, що дивакуватий ботан із сачком там ні до чого, то наприкінці саме цей ботан відіграє неабияку роль у вирішальній битві за машину часу.

Історія про захопливі пригоди Еммі та Кіта читається легко і швидко, а перипетії в ній описані дуже кінематографічно і хвацько. Всього в ній 12 розділів, рівно стільки ж серій мультфільму анонсує студія анімації Good Deeds Animation. Збіг? Навряд чи. Сподіваємось, що скоро читачі матимуть змогу це перевірити 😉

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар