Довженко-Центр запустив освітні програми для дітей


На початку листопада в Довженко-Центрі стартувала дитяча освітня програма «Стратегії візуального мислення» – трирічний цикл занять із розвитку критичного мислення для дітей 6–8 років. Про це повідомляє прес-служба Довженко-Центру.

Головна мета курсу – надати дітям імпульс до розуміння і переживання візуального мистецтва – кіно, живопису, графіки, скульптури. На заняттях діти зможуть зосередитися на певних образах, подумати та відповісти на нескладні запитання, які запускають процес дослідження творів. Також дітлахи навчаться висловлювати свої ідеї стосовно побачених творів, переконувати інших у слушності своїх спостережень та дослухатися до міркувань інших.

Ця програма раніше пройшла випробування в художніх музеях і декілька поколінь дітей зросли на ідеях, що доповнюють, а часом і ламають звичні шаблони загальної освіти.

Також 24 листопада стартує курс «Абетка кіномистецтва» – однорічний цикл для дітей 8–10 років. На прикладах українського і світового кінематографу «Абетка» допоможе дітям зрозуміти своєрідну мову кіно, дізнатися, як воно народжується, яким воно буває і в чому магія його впливу на глядача.

Батьки можуть бути присутніми на заняттях, щоб поспостерігати за дітьми, адже обговорення мистецьких творів – це спосіб зазирнути у світ думок і почуттів дитини, здивуватися, замислитися, надихнутися. Єдине правило – батьки пам’ятають, що дітям треба довіритися, а отже – не поспішати поперед дітей із відповідями на поставлені запитання або з підказками. Найкраще запам’ятовується те, що особисто пережите – для дітей це можливості «винайти власний велосипед», зробити свої відкриття.

Особливими ці освітні програми робить те, що вони відбуваються у приміщеннях колишньої кінокопіювальної фабрики, де нині розташований Довженко-Центр (Київ, вул. Васильківська, 1, ст. м. «Голосіївська»). Тут досі живе пам’ять про те, як працювати з кіноплівкою та кінообразами. І саме тут зберігається найбільший архів кіно України – безмежне джерело для пізнання, роздумів та гри. Діти на власні очі зможуть побачити, де живе кіно.

Авторка й кураторка програм – Марина Скирда, мистецтвознавиця, фахівчиня з музейних освітніх програм.

Заняття кожного циклу відбуваються 1 раз на місяць по суботах о 12:00.
Заняття в листопаді та грудні – безплатні, із січня по травень – за абонементом вартістю 400 грн.

На цикли відкрита реєстрація за адресою: museum [равлик] dovzhenkocentre.org.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар