«Джури» і Качан
Автор: БараБука
![](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/08.jpg)
23 квітня, у Всесвітній день книги та авторського права, в Національному музеї Шевченка вручили другу премію «Джури». Усе це виглядає цілком логічно: і час, і місце вручення, адже саме Шевченківська премія, яку Володимир Рутківський отримав ще 2011-го, спричинила те, що в Україні народилася ще одна приватна премія у сфері дитячої літератури – відзнака з милозвучним і дружнім найменням «Джури». Отримав її цього року давній «джура» й колега Володимира Рутківського – поет Анатолій Качан.
![1](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/18.jpg)
Історична мить 🙂
Довічне журі премії – поет і видавець Іван Малкович, книгознавець та експерт «БараБуки» Наталя Марченко, письменниця й головний редактор цього порталу Тетяна Щербаченко, художник Кость Лавро, письменниця Зірка Мензатюк і сам засновник нагороди Володимир Рутківський – підписують важливий документ, диплом про лауреатство. Ще один член журі – Анатолій Качан – відповідно до положення про Премію був змушений тимчасово вийти з почесного складу, аби отримати заслужену нагороду.
![2](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/25.jpg)
Наталя Марченко, Володимир Рутківський, Тетяна Щербаченко та Іван Малкович
«Мені дуже не хотілося, щоби премію перестали вручати тоді, коли мене не буде, тому я запросив експертів, які продовжать мою справу. Це довічні члени журі», – каже Володимир Григорович і додає, що хотів би, щоб і премія була довічною, як Гонкурівська у Франції.
![5](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/53.jpg)
Володимир Рутківський
2014 року експерти одностайно (чи то пак – «однозграйно», як виправив новий лауреат «Джур») присудили премію і 20 тисяч гривень грошової винагороди Анатолієві Качану. Про процедуру голосування жартома розповідає Іван Малкович: «Володимир Григорович по телефону називає якісь імена – чи навіть одне – а ми прислухаємося». Щоправда, тут і нічому нарікати, бо ні перший лауреат – ілюстратор Максим Паленко (який, до слова, намалював усі три томи «Джур»), ані другий не викликають жодних заперечень.
![4](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/45.jpg)
Іван Малкович оголошує переможця
![6](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/62.jpg)
Анатолій Качан повторює вірші. Згодом вихованці театру-студії “Мрія” перевірять, чи правда, що поет знає всі свої вірші напам’ять
![3](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/38.jpg)
Діти підготували поетові сюрприз за мотивами збірки “Листи з осіннього саду”
Ім’я поета Анатолія Качана в українській дитячій літературі добре відоме. Недарма Рутківський, представляючи вибір «Джур» 2014 року, назвав Качана «мастодонтом», «найстарішим і найпоряднішим українським дитячим письменником». Утім, нагороду йому вручили не за всю творчість, а «за створення високохудожнього образу українського Причорномор’я в книзі лірики та ігрової поезії “Листи з осіннього саду”». Це збірка поезій про море та осінь, що побачила світ у видавництві «Веселка» (спільно з «Навчальною книгою – Богдан») у 2013 році. Ілюстрував її видатний Кость Лавро. За словами Наталі Марченко, у «Листах…», окрім моря, ще багато душі й любові, зокрема й до читачів. А Зірка Мензатюк зі свого боку підсумувала, що цього року «премія, за якою стоять шедеври нашої прози, відзначатиме шедеври української поезії – цілий сад!».
![7](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/71.jpg)
Принагідно Наталя Марченко презентувала книжку спогадів Володимира Рутківського
![8](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/8.jpg)
Увага! Урочиста мить передачі диплома
![11](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/113.jpg)
Людмила Рутківська передає грошову частину премії
«Для дитячого поета дуже важливо дивитися крізь призму дитячого яснобачення, – вважає Анатолій Качан. – Я використовую оптику дитинства, хоч із роками все важче втримувати в собі цей дитячий погляд». Утім, як свідчать малі читачі, поетові це й досі неабияк вдається.
![13](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/131.jpg)
Настя Музиченко з “букетом” від БараБуки 🙂
![14](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/141.jpg)
Фотодоказ того, що Рутківський і Качан є справжнісінькими книгодрузяками!
![15](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/151.jpg)
Почесне журі й кульки 🙂
![17](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/171.jpg)
Перевірено: майже всі свої вірші поет і справді знає напам’ять!
![19](http://www.barabooka.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/19.jpg)
Зірка Мензатюк і Володимир Рутківський. Це щоб ви не сумнівалися, що було весело 🙂
Була тут і БараБука з власними відзнаками для книгодрузяк. Разом із різнокольоровим «букетом», що його ви можете завважити на фото, БараБука вручила аж дві грамоти – одну для почесного іменинника (Володимирові Рутківському днями виповнилося 77 років!), а другу – для не менш почесного лауреата. Цим було засвідчено – наразі письмово й із печаткою, – що обоє письменників уже багато років є справжнісінькими книгодрузяками. Ось так!
До нових зустрічей!
Щиро ваша – БараБука.