7+

Енциклопедія для покоління «Альфа»

Марія Артеменко

Олена ШКАВРОН, Наталія ШЕЙН. Експедиція за дивовижними тваринами. – Київ: Час майстрів , 2021. – 216 с.
Уподобань: 5

Ця книжка таки дивує. І не лише тому, що про це написано в назві. Основна причина – формат видання, що комбінує художні тексти, енциклопедію та пізнавальні завдання. Здавалося б, хіба таке можливо? І навіщо? А головне – чого ж слід очікувати читачам? Спробуємо розібратися.

«Я відчула, що наша планета – це не “десь” і не “там”, а “тут” і “зараз”. Вона навколо нас. Це наш дім. Великий, гарний та з мільйонами дивовижних сусідів, деякі з них – дуже рідкісні»

З одного боку, книжка має сюжетну лінію: двоє дітей, Мирон і Настя, вирушають у мандрівку з професором Зеновієм Деркачем, Настиним дядьком. Разом вони досліджують тварин у сучасний спосіб – дистанційно спостерігаючи за допомогою ґаджетів. Оскільки Мирон – юний блогер, то про всі нові враження він розповідає на власному каналі «Експедиція за дивовижними тваринами». Кожен розділ книжки – це знайомство з новою твариною і, відповідно, нова онлайн зустріч. Тут використано вдалий прийом – запитання з чату від користувачів і короткі вичерпні відповіді. Настя також не пасе задніх і впродовж експедиції презентує малюнки для свого новоствореного каналу «З нотатника Насті». Цікаво, що в цих епізодах оповідачами постають, властиво, тварини. Вони розповідають про себе так, щоби читач краще їх зрозумів і відчув. У цьому ж полягає основний меседж книжки, про який говорить директор видавництва «Час майстрів» Олег Симоненко: «Пізнаєш характери тварин – зрозумієш себе – зможеш керувати власним життям». Наскрізною також є тема екосвідомості та дбайливого ставлення до природи.

Ілюстрації: Олена Шкаврон

З іншого боку, книжка містить добірку фактів про 30 тварин і 9 географічних карт. І це – доволі ґрунтовний посібник із біології та географії для дітей. Ілюстрації Олени Шкаврон – окрема окраса видання, вони реалістично відтворюють усіх дивовижних істот і цим самим вдало доповнюють тексти.

Разом із тим, інтерактивна складова видання теж вартує уваги. У книзі є аркуш із наліпками для спеціальних карт і окремий розділ-квест із завданнями про тварин «Чорної книги». Щоб його виконати, потрібно добре орієнтуватися у прочитаному матеріалі. Квест розробила Міла Радченко, яка подбала про те, щоб захопити увагу допитливих читачів.

Наостанок варто згадати про зручний подарунковий формат «Експедиції за дивовижними тваринами». Адже книжка досі лишається найкращим подарунком для кожного покоління, не лише для Альфа.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар