Французький інститут в Україні


Інститут (раніше – центр) було створено 1994 року з метою популяризації французької культури за кордоном та налагодження співпраці між країнами. Нині нараховується 176 культурних закладів Франції в усьому світі, в Україні діє 5 регіональних центрів (Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Львів та Одеса). Діяльність інституту має три напрями: курси французької мови (для дітей та підлітків, стандартні, інтенсивні, спеціалізовані), інформаційний центр про сучасну Францію та культурні заходи. Від 2004-го щороку в квітні проходить найяскравіша подія ФІ в Україні – фестиваль «Французька весна». Медіатека інституту налічує 13000 франкомовних джерел. Окремо працює дитячий відділ.

Посольство Франції спільно із Французьким інститутом 1992 року започаткувало спеціальну програму «Сковорода», щоб сприяти розвитку видавничої справи в Україні. Українські видавництва отримали можливість заручитися фінансовою підтримкою у публікації творів сучасних французьких авторів. ФІ у Франції надає допомогу в оплаті авторських прав, або ж видавництву пропонують субсидію від ФІ в Україні.

Співпраця між Україною і Францією відбувається у двосторонньому порядку. 2004 року при Посольстві України у Франції започатковано Культурно-інформаційний центр, який, своєю чергою, популяризує українську культуру. Зокрема, проходять кінопокази, творчі зустрічі, експозиції робіт українських майстрів тощо. Завдяки співпраці урядів і культурних інститутів Франції та України у 2012 році стала можливою виставка робіт видатного українського скульптора Іоана Георга Пінзеля в Луврі.

Офіційний сайт: institutfrancais-ukraine.com.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: