Ґранти й стипендії Міністерства культури України


Оновлене Міністерство культури України оприлюднило інформацію про актуальні ґранти й стипендії для митців України. Поряд зі старими стипендіями (деякі з них сміховинні у фінансовому плані – 136 грн. на місяць!) із 1 липня 2014 року планують запровадити 250 нових стипендій для молодих митців. Розмір стипендії становитиме близько 1218 грн. (один прожитковий мінімум), подати заявку може митець віком від 14 до 35 років.

Окрім того, діють старі програми підтримки українських митців, із-поміж яких 80 стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва, 300 дворічних і 300 довічних стипендій для видатних діячів культури й мистецтва, а також 100 річних державних стипендій для підтримки діячів літератури й мистецтва. Розмір останньої становить 136 грн. на місяць.

Також наявні ґранти Президента України в категоріях «Театральне мистецтво», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Циркове мистецтво», «Кінематографія», «Література» і «Традиційне народне мистецтво». Загальний розмір коштів, які держава щороку відводить на ці види мистецтва, становить за документами 1 млн. грн. на рік. Щоб одержати ґрантову підтримку, треба подати проект разом із детально розписаним кошторисом. Терміни подання заявок – до 15 лютого щороку.

Як зазначила перша заступниця Міністра культури України Олеся Островська-Люта, нині Мінкульт працює над тим, щоб зробити інформацію про наявні стипендії та ґранти доступною для якомога ширшої аудиторії. Тимчасом триває робота над оптимізацією системи стипендій, – конкретних змін можна очікувати за півроку. За словами Островської-Лютої, неможливо змінити все миттєво: «Поки що ми аналізуємо наявні можливості, а на кінець року сподіваємося мати ефективний план». Приміром, планують уніфікувати розмір стипендій. Найімовірніше, грошова підтримка від Мінкульту становитиме один прожитковий мінімум.

Деталі шукайте на офіційному сайті Міністерства культури України.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: