11+

Гайда на розслідування!

Микита Лукаш

Діана МЕЛЬНИКОВА. Розбишацький детектив: повість / Художниця Марія Гермашева. – Київ: Фонтан Казок, 2017. – 208 с, іл. (Серія «Книжка про мене»)
Уподобань: 11

Довгі блукання інтернетом дорослі назвали страшними словами «комп’ютерна залежність». Назвали, похитали головами, і все на тому. Але дехто намагається знайти альтернативу тій залежності та не дати нашому поколінню зовсім зникнути в «павутині». Однією з таких небайдужих дорослих є Діана Мельникова. Вона пропонує взяти участь у справжнісінькому розслідуванні! Ой, вибачте, захопився й забув, що нам із вами ще немає 18 років. Тож за нас відповідають батьки, які навряд чи дозволять своїм дітям наражатися на небезпеку, ведучи пошуки хитрого злочинця. Що ж робити? Знову залипнути біля екрану комп’ютера?

«– Ну що, юна леді, – усміхаючись, запитав мене поліцейський, Євген Михайлович, коли я сіла за стіл перед ним, – упевнені, що добре запам’ятали злочинця?
– Звісно, – відповів замість мене Сер, – Леська в нас чемпіон з пам’яті! Вона завжди пам’ятає все: обличчя, день тижня, час, хто в що вдягнений…»

Ні, пропозиція щодо розслідування в силі! Адже Діана Мельникова не працює в детективному агентстві, а пише книжки. Вона пропонує зовсім безпечно взяти участь у карколомних пригодах на сторінках своєї дебютної повісті «Розбишацький детектив».

Мені подобається те, що книжка не є суто рожево-дівчачою чи суперхлопчачою. Головні герої повісті – друзі Леся й Сергій, тому повість буде однаково цікава як дівчатам, так і хлопцям. До речі, хочу окремо подякувати пані Діані за головну героїню Лесю Дику. Мене дуже потішило, що вона цікавиться не тільки модним одягом, найсвіжішими подробицями останнього побачення своїх подружок та кількістю «лайків» під своїми світлинами чи коментарями в соцмережах. З такою я б у розвідку, тобто на розслідування, пішов! Хоча при цьому Леся – гарна сучасна дівчина. І за модою вона стежить (звертає увагу на вбрання тренерки з баскетболу), і за собою доглядає. Подивіться на обкладинку книжки: яке розкішне довге волосся!

Читайте також: Формула добра від розбишак

Ще одним плюсом є те, що книжка має український колорит. Детективна історія розпочинається з викрадення стародавнього меча князя Святослава Хороброго. «Цікавтеся, вивчайте історію рідного краю!» – наче пише авторка між рядками. Герої не тільки вивчають історію, але й проводять справжнє розслідування, допомагаючи повернути унікальну історичну цінність людям. Детектив затягує, інтригує. До останньої миті не зрозуміло, хто ж злочинець. А це, на мою думку, є однією з ознак цікавого детективу.

Повість я не просто прочитав, а «проковтнув», засиджуючись за книгою довше, ніж дозволяла мама. Тут тобі й цікаві історії з життя тварин (кажанів, круків), і захопливі розповіді про стародавню зброю, і майстер-клас із театрального мистецтва, і приголомшливі хімічні досліди з минулого тьоті Оксани, і поради психолога на тему «Якими батьками та вчителями треба бути, щоб любили діти». А ще – справжній семінар із профорієнтації (дуже доречно для нашого віку), бо коли читаєш повість, хочеться одночасно стати і музейником, і археологом, і хіміком, і поліцейським, і біологом, і… Головне, подорослішавши, не забути про своє розбишацьке дитинство й намагатися стати справжнім другом своїм дітям, як тьотя Оксана. І тоді вони виростуть гідними людьми і не підуть хибним шляхом.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар