«Гаррі Поттер» вчить дітей бути толерантнішими


Чи й справді «Гаррі Поттер» Джоан Ролінґ робить нас толерантнішими? Виявилося, що молоді люди, котрі читали «Поттеріану» й ідентифікують себе з головними персонажами, менш упереджені щодо інших. Беручи приклад із Гаррі Поттера, відомого захисника меншин, таких як домашні ельфи й маґли, читачі Ролінґ стають толерантнішими до гомосексуалістів, біженців та іммігрантів, пише Daily Mail.

Італійські та британські дослідники в 34 італійських школах провели опитування на тему ставлення до іммігрантів. Відтак учені упродовж шести тижнів читали дітям уривки з «Гаррі Поттера» Дж. Ролінґ, зосереджуючись на моментах, у яких авторка загострює проблему упереджень щодо інших. Наприклад, де смертежери висловлюють своє ставлення до маґлів («напівкровок»), до яких належить одна з головних героїв Герміона. Упродовж читання діти дедалі більше співчували іммігрантам. Зважаючи на це, вчені зробили висновок, що діти більше схильні співпереживати іммігрантам і біженцям тоді, коли вони ідентифікують себе з Гаррі Поттером, який упродовж усіх семи книжок захищає представників упосліджених груп населення.

Сама Дж.К. Ролінґ стверджує, що не прагнула написати «посібник із моралі» для дітей. Хоча в одному з інтерв’ю письменниця визнала, що хотіла, щоб Гаррі в чарівному світі стикався з тими самими проблемами, з якими стикаються його читачі-прихильники. Так, у персонажі, який уособлює найбільше зло магічного світу – Волдеморті, дослідники вслід за літературними критиками вбачають риси Гітлера.

Дослідники переконані, що читання книжок про Гаррі Поттера «потенційно здатне зменшити актуальні упередження» щодо інших.

Джерело: dailymail.co.uk.

Читайте також: Чесність у дітях виховують позитивні персонажі

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар