«Harbuz», дитячий журнал для малих естетів
12 січня «в світ викотився Harbuz». Про це повідомила книжкова блоґерка, авторка БараБуки Като Деспаті в себе на сторінці в мережі фейсбук. Письменниця та ілюстраторка Христина Лукащук, оглядачка дитліту і політолог-рекламіст Като Деспаті, а також дизайнерка Устина Лукащук зробили проект українського арт-журналу для сімей із дітьми дошкільного та шкільного віку. Редакторкою видання запросили письменницю Оксану Думанську.
«Різні родини вечорами та вихідними роблять різні речі, родичі гарбузові мріють, вигадують, малюють та говорять до дітей про все на світі – самоповагу, мистецтво, стосунки, теорії ігор та вірогідності, власний капітал, Курта Кобейна і тевтонське право», – ділиться баченням проекту одна зі співзасновниць видання Като Деспаті.
Про те, якою є нині українська дитяча періодика, дізнавайтеся з ДОВІДНИКА.Автори планують лаконічно і дуже стильно говорити до дітей, спонукати до роздумів на теми, про які рідко говорять вдома чи в школі: як любити себе, як поставити незручне запитання чи отримати на нього відповідь. «Я хочу, щоб цей журнал читали батьки з дітьми. Вони можуть потім обговорювати його. Якщо задано якусь тему, вони самі можуть заглибитися в неї пізніше. Але перенавантажувати не варто», – зазначає в коментарі для «Читомо» Устина Лукащук.
«Нarbuz» – це перше естетичне періодичне видання для дітей, тож у ньому будуть інші подача й підхід, інші теми, ілюстрації та упакування. За словами авторки проекту, на сторінках журналу буде «багато простору, білого кольору, щоб журнал дихав, і мало тексту». Ілюстрації будуть легкі та спокійні. Композиції завжди матимуть місце для фантазії і простір для уяви малого читача.
Планується, що естетичність журналу виходитиме за його межі. Кожний номер матиме кілька настроєвих дрібничок і деталей – прозорий конверт із наліпкою та авторська листівка у крафтовому папері. Також автори обіцяють здивувати читачів упакуванням журналу, але поки що подробиці тримають у таємниці.
Творці наголошують на важливості родинного читання, певно, тому і не визначають конкретної вікової групи. За задумом тексти будуть орієнтовані на дітей від 5 до 10 років, проте батькам теж буде цікаво читати й обговорювати прочитане з дітьми. Пізнавальні тексти поєднуватимуться з художніми, а серед серйозних статей траплятимуться матеріали розважальні.
«Я хочу, щоб цей журнал спонукав відпочити – у школі дітей грузять багато чим, часом, я вважаю, непотрібним. Наш журнал буде таким, що його можна буде взяти в суботу-неділю й почитати з батьками, приготувати за рецептом, відповісти собі на якісь запитання, батькам – поговорити з дитиною», – розповідає «Читомо» авторка проекту.
Нещодавно було розпочато краудфандингову кампанію, за допомогою якої творці прагнуть зібрати кошти на друк перших двох номерів і створення додаткових матеріалів Harbuz’а. Наразі зібрано понад половину від необхідної суми (45 тис грн).
Джерело: БараБука за матеріалами «Читомо» та Big Idea.