Хто бачить кольорові сни
Мар’яна Лелик
2020-й уже від початку задав добрий темп із дитячими книжковими новинками, серед яких і дебютна, яскрава й дуже потрібна книжка-картинка Насті Музиченко «Сни для канапи», що вийшла у серії «Слухай серцем» в-ва «Ранок» та літературної агенції «БараБука».
Історія про хлопчика Мирося справді читається серцем, адже вона – про особливий дитячий світ, у якому легко фантазується й мріється, а мерехтіння гірлянд має силу проганяти нічні страхи. У цьому світі можна вирушити на пошуки обіймів, і, знайшовши їх, почуватися абсолютно безпечно.
«Зазвичай Мирось знаходив їх на кухні, інколи – у ванній. Обійми огортали його ароматом кави або шампуню. Найбільше малюкові подобалися кавові обійми. Тоді Мирось мостився мамі на коліна і розповідав їй свої кольорові сни»
Упевнена, що всі батьки мріють про те, щоб їхні малюки, подорослішавши, не втратили цього відчуття абсолютної безпеки й затишку. Проте саме батьки можуть навчити дитину переживати стреси легко. Так, це потребує неабияких зусиль, часу, креативу й терпеливості, але завжди дає результати.
Миросеві батьки не шкодують ресурсів і віднаходять свій надзвичайно дієвий рецепт, як без стресу перекласти дитину в окреме ліжечко чи то пак – канапу.
Завдяки знахідці Насті Музиченко деяким батькам, можливо, буде легше перекласти дітей саме на канапу, адже це слово не так часто зустрічається в повсякденному вжитку й додасть ситуації загадкової атмосфери.
Серед інших унікальними знахідок авторки: не тиснути, дати дитині час звикнути до нового спального місця, створити інтригу.
Переконана, що дуже скоро «Сни для канапи» психологи радитимуть як можливий ключик-підказку для всіх, чиї дітлахи не розуміють, чому мають спати окремо від батьків.
Мирось також із дитинства спав на великому ліжку поруч із батьками, почувався там дуже комфортно. Чому б щось мало змінюватися?
Та дорослішання – воно несподіване. І одного дня двоє незнайомців навіщось заносять у вільну кімнату нову канапу.
Що це було? Для кого? Для чого?
Хвилювання потроху минає, коли хлопчик усвідомлює, що насправді нічого не змінюється – вони з мамою запалюють новорічні вогники, вибирають книжку й умощуються разом читати. Все, як завжди. Наступний день також звичайний, хіба що батьки купують нові подушку, ковдру й зоряний нічник.
Замість хвилювань малого переповнює почуття цікавості.
Для кого все це? Хто ж є власником канапи? Тут варто відзначити вправність авторки: крім гумору, красивої мови, терапевтичного ефекту, в неквапливій на позір історії дуже гарно витримано інтригу: маленькі читачі з цікавістю, затамувавши подих, чекатимуть розв’язки.
Залишаю інтригу й для дорослих, щоб вам швидше захотілося взяти книжку до рук і дізнатися-таки, чиї сни вибрала дивитися вередлива канапа. А ще ви матимете можливість насолодитися розкішними ілюстраціями Оксани Драчковської, завдяки яким побачите світ очима маленького хлопчика. Світ, повний несподіванок і відкриттів, а ще – ніжності, обіймів і безумовної любові.
Купити книжку можна тут.