Інструкція для мільйонерів
До питання фінансової грамотності дорослі нарешті починають ставитися відповідально і серйозно. Про це свідчить великий попит на відповідні тренінги, майстер-класи та різноманітні бізнес-інкубатори. А як щодо дітей і підлітків? Чи не забувають батьки залучати молоде покоління до питань «грошової філософії»? На жаль, відповідь поки невтішна. Проте ситуацію традиційно допоможуть виправити… книжки. Якісні й професійні. Перекладної літератури на таку тематику вистачає. Інша справа, що українські автори доволі обережні з грошима, точніше – з текстами про них. Тож кожне нове видання фінансового спрямування вартує окремої уваги.
Новинка «Мрія на мільйон. Рушай у світ грошей та бізнесу» Сергія Вожжова – більше, ніж сучасний посібник про гроші й підприємництво. Це хороша спроба комплексного підходу до вибагливих вимог читачів. Отак, у книзі є стрімкий художній сюжет, цікавий дизайн сторінок, дієві практичні інструменти для кожного та цінний порадник батькам. До речі, саме на комунікації між дорослими й дітьми акцентує увагу автор. Персонажі-підлітки багато й успішно (що важливо) взаємодіють із дорослими, звертаючись до них за підтримкою і порадами. На популярне запитання від підлітків: «Як почати свій бізнес?» Сергій Вожжов рекомендує: «Починайте зі спілкування з батьками, тобто з дорослими, які юридично мають права. Подальший результат залежатиме від цих перемовин». Водночас дорослим слід не лише приділяти час і увагу дітям, а й бути готовим вислухати всі ідеї, навіть утопічні. Сергій Вожжов, як підприємець і викладач із багаторічним досвідом, пропонує у «Мрії на мільйон» конкретні рішення для забезпечення конкретних фінансових потреб.
За сюжетом семеро школярів вирішують взяти участь у квесті, на переможців якого чекає велика грошова винагорода. Від омріяного мільйону підлітків відділяє вісім завдань і ще більше перешкод, відкриттів та нових знань. Читач має змогу апробувати кожен етап квесту разом із героями. Головне – не лінуватися виконувати завдання й дотримуватися запропонованих інструкцій. І тоді, наприклад, можна навчитися правильно формувати цілі, вести фінансовий облік, опанувати тайм-менеджмент і ще багато корисного. Також прикметно, що Сергій Вожжов тлумачить складні фінансові поняття (як от інвестиції, страхування, податки) простими життєвими ситуаціями, до яких, властиво, й залучає героїв.
Візуальне оформлення виглядає стильно й привабить навіть тих юних читачів, які «побоюються» великої кількості літер. На сторінках є qr-коди (зазирніть туди, не оминайте), багато графічних зображень, кольорових обрамлень, а також – помічний словничок і навіть рекомендований перелік фінансових настолок. А от вікування дещо складно визначити, адже видання «Мрія на мільйон», очевидячки, буде корисним не лише для підлітків, як зазначено в анотації. Фахові поради Сергія Вожжова стануть у пригоді багатьом майбутнім мільйонерам різних поколінь.