Єгорушкіна Катерина | Письменники


Письменниця, казкотерапевтка, сценаристка мультфільмів, фахівчиня з розвитку креативності.

Народилася 30 жовтня 1984 року у Броварах на Київщині. За освітою – філологиня та психологиня. Здобула ступені бакалавра (за спеціальністю «Українська мова та література») і магістра (за спеціальністю «Історія, теорія літератури і компаративістика»). Закінчила аспірантуру на кафедрі психології та конфліктології Національного університету «Києво-Могилянська академія» (дисертація про підвищення професійної самосвідомості засобами арт-терапії).

Вірші почала писати з семи років. Відтоді й вирішила стати письменницею. Перша поетична збірка «Пульсація миті» побачила світ 2006 року за підтримки ґранту Президента України. Публікувалася в періодиці та альманахах.

Авторка дванадцяти книжок, більшість з них – для дітей. Співпрацювала з видавництвами: «Classica», «Видавництво Старого Лева», «Vivat», «Ранок», «Видавництво для підлітків», «Екобюро УГКЦ» та ін. Розробила та втілила такі книжкові серії: «Казкотерапія», «Музична казкотерапія для малят» (унікальна серія про музику з музичним оформленням), «Classica – мацьопам!».

Авторка книжок «Музична подорож Золотого Каштанчика» (2010), «Країна Сніговія» (2011, 2012, 2013), «Будиночок з води» (2011, 2012, 2015), «Дерево Щастя» (інтерактивна книжка, 2012), «Птахи та Янголи» (2014), «Чубчик» (2016), «Ляля сонькає» (2016), «Пригоди Штанька» (2017), «Арчі (екоказка)» (2017, 2019), «Тінь моєї киці» (2019), «Чубчик у лісі» (2019). Твори Катерини увійшли до кількох шкільних підручників: «Хрестоматія з літературного читання для 1,2 класів», «Українська мова. Інтегрований курс» та ін.

Книжка «Будиночок з води» увійшла до десяти найкращих книжок для дітей 2012 року (рейтинг «Читають всі») та витримала п’ять перевидань. Книжка «Арчі (екоказка)» стала першою в Україні книжкою для дітей про сортування сміття, а третє видання цієї екоказки вийшло спеціальним шрифтом Antidyslexia.

Член Національної Спілки письменників України та Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації. Переможниця кількох літературних конкурсів: за свої книжки для дітей отримала премію ім. Г.Чупринки, рукопис книжки «Птахи та янголи» ввійшов до короткого списку Корнейчуковської премії.

Разом із видавництвом «Грані-Т» працювала над серією проблемних творів для дітей «Книготерапія». Вела передачу «Чарівний світ казок» на радіо «Марія». Працювала сценаристкою мультсеріалу з мінної безпеки для «Unicef». Підготувала до видання серію книжок «Казки про корпоративні цінності» для кількох міжнародних компаній (Epam, Luxoft, Київстар, Boehringer ingelheim, Bell та ін.). Інноваційний проект Катерини Єгорушкіної «Казки про цінності» здобув Міжнародну премію Event Awards (2016).

Створила «Майстерню Доброї Казки» та волонтерський проект «Посилки Доброти» (для дітей загиблих українських військових).

У 2018 року виступила на міжнародній конференції TEDx з темою «Казки та цінності майбутнього».

На думку письменниці, «писати для дітей – це напрочуд відповідально. Ти маєш бути в контакті з собою, близькими та світом, добре знатися на психології. Власне, книжки й допомагають людям цей контакт налагоджувати».

Мешкає у Вишгороді, виховує двох діток.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: