4+

Кількаплановий екшн від Софії Шлінчак

Людмила Ковальова

Софія ШЛІНЧАК. Надзвичайні пригоди Кохи, Айка та Дзю: казка. – Київ: Фонтан казок, 2016. – 48 с.
Уподобань: 2

Про що мріє кожна дитина? Звісно, про цікаві подорожі та неймовірні пригоди! Саме про це й розповідається в дитячій книжці, яка вже в назві обіцяє задовольнити читацькі інтереси дошкільнят чи трохи старших молодших школярів. Ідеться про «Надзвичайні пригоди Кохи, Айка та Дзю» Софії Шлінчак київського видавництва «Фонтан казок».

Читайте також: Острів далеко в морі

Неможливо відразу не зауважити, які цікаві імена у персонажів твору. Коха – хтось, напевно, м’якенький, лагідний, коханий? Айко – це тому, що йому страшно, чи він розчулюється часто, а, може, захоплюється всім на світі (власне, як і кожна маленька безпосередня людина)? Ну, а Дзю – це ж так просто – дзюдоїст! Упевнені? Ні? Тука-а-ан… про таких ми ще в українській дитячій літературі не читали. Постривайте, є ще й зловісний – ну, гаразд, зловісненький – герой Цезар. Як же без нього?

Ці персонажі – від дев’ятирічної дівчинки, яка не тільки вигадала їх та їхні пригоди, а й сама проілюструвала книжку. Отакої: автор – дитина! Хіба буває, щоб дитина створила книжку і її видали? Так, сьогодні це рідкість у всьому світі, але не дивина. Проте в Україні письменників такого віку досі не спостерігалося.

Раджу скоріше порозглядати й почитати це симпатичне видання, до того ж разом: дорослим і дітям. Можна навіть розпочати з кінця, де в післямові авторка розповідає про себе. Така своєрідна персоналізація відразу перетворює автора на вашого доброго друга, створює атмосферу домашнього затишку й довіри. А дітей ще й надихає на власну творчість, дає сміливість до самовиявлення.

Цей твір – кількаплановий екшн. Софія Шлінчак здійснила бліц-криг трьох П: прийшла – показала – перемогла. Виявляється, діти можуть навіть книжки створювати не гірші, ніж у дорослих. По-друге, розповідь написана цікаво для дітей, сучасних дітей, які в більшості своїй не хочуть занурюватися в розлогі описи, прикрашені різноманітними художніми засобами. Чітко, лаконічно, і в той же час образно, об’ємно, кольорово, динамічно Софійка проводить нас шляхами головних героїв до… Так… дуже несподіване закінчення, яке додає задоволення до уже отриманого в процесі читання й запрошує фантазувати-додумувати, наприклад, реальну зустріч із туканом, або з мамою-татом, або циркову виставу, або… Ну, це вже залежить від фантазії читача.

До казки ввійшло 10 розповідей, які є частинами однієї пригоди. Такий поділ допомагає не перевтомлюватися маленькому самостійному читачеві й у той же час залишає його в напруженому очікуванні продовження історії. Особливу увагу хочеться звернути на яскраві ілюстрації, які стали дуже гармонійною складовою розповіді. Вони допомагають створювати добрий, веселий настрій, а емоційно насичені образи героїв доповнюють казку, поглиблюють її сприйняття візуальними враженнями.

До речі, співвідношення тексту й ілюстрацій на сторінках книжки відповідає віковим вимогам читачів, на яких розраховане видання.

Ця книжечка обов’язково зацікавить дитячу аудиторію, ну і, звісно, батьків, які звикли читати своїм дітям. І, що чи не найважливіше: може бути, книжка надихне не одну родину до літературної та художньої творчості.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар