11+

Книжка для тих, хто боїться

БараБука

Жахлива книжка: збірник страшних історій. Тексти: Мія Марченко, Володимир Арєнєв, Лариса Анрієвська, Іванка Кравцова, Йожа Коцун, Слава Світова, Юрій Нікітінський, Марія Артеменко, ілюстрації: Ірена Панаріна. Упорядкувала Тетяна Стус. – Харків: Ранок, 2019. – 104 с.
Уподобань: 7

Оповідання у збірці «Жахлива книжка» об’єднані темою страху. Сама назва відразу закладає інтригу. В «Жахливій книжці» ми зустрічаємо «боязливі» історії від різних авторів, як досвідчених, так і початківців. Кожен із них бачить страх по-своєму і по-різному відкриває його читачам. По суті, страх – це розмаїті прояви емоційних процесів людини.

Наприклад, у кількох оповіданнях «Чорні тюльпани», «Домовинка з коліщатками», «MAGA NANA Карликова відьма» страх проявляється як процес самонавіювання. У оповіданнях «Потвори» і «Притча не про яблуко» – страх уособлює концепти інакшості та самозахисту. А от «Потвори з-під дитячого ліжка» – про те, як страх є нав’язаний дитинством і досвідами, набутими в ньому. Історія «Привид Олі та Костик справжній» привідкриває страх понадсил з потойбіччя. Отже, страх, як ми бачимо, – це складний особистісний концепт.

Загалом, тема книжки для мене виявилася досить незвичною, особливо я б виділив оповідання «Куку» Іванки Кравцової та «Домовинка з коліщатами» Володимира Арєнєва. В історії «Куку» йдеться про дівчину, яка залишається сама вдома. Щоб розважатися, вона дивиться на YouTube історію про привида Куку, який приходить додому до тих, хто залишається наодинці. Коли у двері хтось стукає, дівчина потерпає від страху. Хоча історія ця закінчується позитивно і навіть із гумором, усе ж від неї бігали мурашки по спині і мені самому. Уява наша доволі багата і здатна провокувати створення Куку у своїй голові.

А Володимир Арєнєв показує нам, що може бути, коли навіть у старшому віці не дослухатися до порад батьків. Головний персонаж, хлопчик, вибирається на горище і зустрічається там із незвичним явищем – домовинкою на колесиках. Хоча він дуже лякається, але згодом ця ситуація впливає на його життєве професійне рішення. Це оповідання динамічне і непередбачуване. Тому я виділив його як одне із моїх улюблених у цій збірці.

У загальній атмосфері книжки велику роль зіграли ілюстрації Ірени Панаріної. Найяскравіші моменти в оповіданнях допомогли уявити виразні та деталізовані чорно-білі малюнки.

«Жахлива книжка» цікава і неочікувана. Вважаю, що така книжка зацікавить усіх, хто так чи інакше переживав страх, хто чогось боїться і мріє подолати свою боязкість, хто часто порівнює себе з іншими і хвилюється, що відрізняється від них. Раджу цю збірку для читачів вікової категорії 8-13 років.

Купити книжку можна тут.

Автор: Мирослав Полянчиков

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар