Книжка, що вчить особливих діток читати


Новостворене київське видавництво «Дивогра», що спеціалізується винятково на книжках і товарах для дітей із особливими потребами, запустило серію видань, що допоможуть дітям із особливостями розвитку навчитися читати.

Перша «ластівка» серії – казка «Білосніжка» з ілюстраціями Томмазо Д’Інкалчі (переклала з італійської Ганна Усатенко). Її особливістю є спрощений текст, де всі слова дублюються піктограмами міжнародної системи символів PCS (picture communicational symbols). Таким чином дітям із особливими потребами (дислексією, розладами спектру аутизму, іншими особливостями психічного та фізичного розвитку) легше оволодіти навичками читання.

Енца Крівеллі, одна із засновниць італійського видавництва «Uovonero», що видало оригінальну «Білосніжку», розповідає, що ідея серії з’явилася завдяки її 20-річному досвіду роботи в центрі розвитку дітей з розладами спектру аутизму Affnas в місті Крема, Італія.

Мета видання – реалізувати право кожної дитини навчитися читати, відповідно до її можливостей. Основна ідея серії в тому, що жодна дитина, гортаючи сторінки, не буде почувати відчуження, що означало б «ні, ця книга не для мене». Кожна деталь цього видання – колір і форма сторінок, формат тексту, побудова простих речень – була дбайливо створена та апробована, щоб забезпечити доступність та легке використання книжки для дітей з різними особливостями: культури, рівня знань, розвитку та фізичних можливостей. Тільки таким чином можна справді реалізувати інклюзивну освіту через читання, а також забезпечити реалізацію права всіх дітей на те, щоб навчитися читати й долучитися до світу літератури.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар