Книжки ЛА_ББ до 26 Bookforum


Як розшифровується ЛА «БараБука»? Дуже просто: «фіолетовий песик допомагає створювати найкращі книжки українських авторів та ілюстраторів» :). Ну гаразд, ЛА «БараБука» розшифровується «літературна аґенція БараБуки». Завдяки дружньому до нас видавництву «Ранок» до 26-го фестивалю Bookforum у Львові з’явиться друком понад двадцять книжок із маленьким фіолетовим песиком на обкладинці. Це нові книжки дбайливої серії «Читальня», повні кольорів та емоцій книжки-картинки, смішні та динамічні історії для книгодрузяк віком 9+, видання для підлітків та молодих дорослих і навіть перевидання «Листів до сина» Василя Стуса.

У часи, коли книжки сучасних українських авторів для багатьох видавництв не є пріоритетом, а їх заступають численні світові бестселери, дуже важливо пам’ятати, які ж круті наші письменники та ілюстратори і яка насолода читати наше! Тож до зустрічі на Bookforum у Львові біля стенду видавництва «Ранок».

А тепер слово самим авторам, які розповідають про свої новинки.

Василь Стус. «Листи до сина». Передмова, коментарі Дмитра Стуса. Дизайн Анни Іваненко

Я не можу допомогти вам поспілкуватися з Василем Стусом. Але я старанно вибрав ті найважніші для мене листи й цитати, які були не просто прочитані, а глибоко усвідомлені мною. І розуміння того, що ця книжка-підтримка нині потрібна наступному поколінню читачів, спонукало мене погодитися по-новому глянути на видання «Листів до сина».

Більше читайте в рецензії.

Наталя Ясіновська. «Українка по-американськи». Дизайн Олени Мишанської

Дуже непросто написати хоч декілька речень про «Українку по-американськи», книжку, в якій багато особистого досвіду, прожиту й пережиту. Та все ж не все там – правда, хоча Марія та її подружки змальовані з реальної Марії та її подружок.

Для когось ця книжка буде мандрівкою до американської школи, де можна побачити, чим живуть американські підлітки, що їдять і про що пліткують. А інші можуть відчитати глибші сенси, дуже важливі для мене і тоді, коли я писала цей текст, і тепер.

Олександра Камінська. «Не кажи нікому». Дизайн Олени Мишанської

«Це книга для підлітків про справжніх не глянцевих живих дівчат, що ховаються за красивими картинками інстаграму. З історії Арі, як і з історій усіх підлітків, кожного з нас, не видалиш повідомлення, щойно розмова скінчиться: весь досвід лишається назавжди».

Більше читайте в рецензії.

Ірена Панаріна (ідея, текст, ілюстрації). «ПтахАбетка»

Дуже радію, що ниткова «ПтахАбетка» побачила світ – завдяки зусиллям людей, які дуже посприяли цьому, зацікавилися ідеєю, створили умови для роботи, працювали разом над нею! Особливо хочу подякувати Тані Стус, Юлії Підмогильній, Наталії Атамась, видавництву «Ранок».

Ниткова «ПтахАбетка» – це така незвична книжка про рідкісних, птахів України, яких залишилося дуже мало. Багато з птахів, які описані в цьому виданні, занесені в «Червону книгу України» й опинилися на межі вимирання.

Ви дізнаєтеся багато цікавого про їх життя та поведінку. Птахи можуть не тільки співати, літати та висиджувати яйця, а деякі ще й бунтувати, загравати, лаятись, нявчати, як кішка, завмирати, не рухаючи ані пір’ячком, ковтати цілком отруйних змій та крутити головою майже на 200 градусів. Це цілий світ пернатих, який ви відкриєте для себе. А ілюстрації, зроблені з ниток, можливо, надихнуть маленьких читачів на нові творчі пошуки!

Володимир Арєнєв. «Сапієнси». Ілюстрації, дизайн Ліни Квітки

Це позапланова книжка. Стара ідея дошліфувалася настільки, що треба було сідати й писати – так мене «проперло». Історія одразу для читачів двох категорій: 12+ побачать веселі пригоди у Школі зореплавства, детектив у космосі, новий цікавий світ майбутнього, а старше покоління – відсилки до тієї класичної фантастики з улюблених фільмів та книжок, на яких усі ми виросли. Я вважаю, що тепер, коли в українському дитліті переважають історії про минуле й про проблеми сьогодення, час писати про майбутнє, в якому всім нам жити.

Більше читайте в рецензії.

Галина Ткачук. «Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака». Ілюстрації Наталі Кащак

Це історія про давній Київ. Але тро-ошечки не такий, як у підручниках із історії. Наприклад, у «Білці Квасолі» давні кияни вміють перекидатися на різних тварин, птахів та навіть – я не жартую! – на гриби. Квасоля – звичайна дівчинка-білкулака (тобто вона вміє перекидатися на білку). А от хто такий Опівнічний Пожирака, взнають лише ті, хто дочитає до кінця цю заплутану детективну історію.

Галина Ткачук. «Моя найтихіша книжка». Ілюстрації Насті Сорожинської

«Моя найтихіша книжка» – про пошуки тиші. Про дівчинку, якій важко зосередитися, коли навколо стільки гучних звуків. Ну і, звісно ж, тиша зрештою знаходиться, бо інакше книжка мала би зовсім іншу назву. А ще в ній дуже багато котів і, здається, ця історія має шанси сподобатися не лише юним читачам, а й… бібліотекарям! 🙂

Більше читайте в рецензії.

Ольга Купріян. «Мамонт». Ілюстрації Грасі Олійко

Ця історія про те, як усі ми можемо урізноманітнювати свої будні. Тато забирає сина з садочка й везе його в місто, в Природничий музей. Часом нам здається, що для свята, щастя й радості потрібно багато грошей і часу, торговельний центр або аніматори, але коли тобі чотири, половину справи вирішує пачка морозива, долоня в долоні і вміння пізнавати нове.

Анна Хромова. «Космічні агенти проти Сирного монстра». Ілюстрації Марини Шутурми

Це весела історія про одного космічного агента, який вчиться у другому класі, його друзів і страшних та невблаганних ворогів. Книжка задумувалася як напівкомікс, щоб малі читаки могли швидко рухатися за сюжетом, радіючи і не втрачаючи інтересу. І я дуже тішуся співпраці з Мариною Шутурмою, яка підхопила цю ідею і майстерно довела її до цілісного вигляду.

Більше читайте в рецензії.

Аліна Штефан. «Калюжа». Ілюстрації Марічки Трушковської

Кожна мама, коли поспішає, може раптово сісти в калюжу. Але хто їй заважає вмоститися там дуже затишно, гарно провести час і до того ж завести нові знайомства? Саме так і робить героїня цієї книжечки. «Калюжа» – моя медитація, моя психотерапія, моя велика маленька мрія зменшити швидкість життя й не занудьгувати у тому спокої.

Більше читайте в рецензії.

Оксана Лущевська та Дзмітрий Банадаренка. «101 маяк». Ілюстрації Оксани Драчковської

Ми писали цю історію разом із Дімою, який народився в Мінську, Білорусь, і вже понад 16 років живе у США. Наша перша спільна книжка почалася з захоплення маяками: усього ми бачили 115 маяків і маємо альбом-доказ. А коли писали текст – налічували 101 маяк. Звідси й назва. У цій книжці є найвагоміший маяк – той, що на Київському водосховищі! Якщо ви зі своїми дітьми ще там не були, то книжка стане вам чудовим «путівником». Утім, таїна маяків, яку знає головний персонаж Захар, дещо в іншому.

Більше читайте в рецензії.

Оксана Давидова. «Що всередині?» Ілюстрації Анни Бондаренко

Ця книжка – для дітей, які починають зазирати всередину речей, подій та… людей. І виявляється, що навіть давно знайомі та рідні можуть мати всередині зовсім різне, несподіване і навіть таємниче.

Більше читайте в рецензії.

Олеся Мамчич. «Ким працюватиме Яся». Ілюстрації Олі Ребдело

Дітям геть непросто обрати собі майбутню професію. Адже стільки цікавого у світі! Можна, до прикладу, вирости песиком. А можна – холодильником чи ніччю. Кожен варіант має свої переваги, але ж і недоліки нічогенькі. Холодильником працювати холодно, а в ролі песика доведеться гризти кісточки замість шоколадних бісквітів. Що ж обере, зрештою, Яся?

Читальня

1 рівень. Леся Воронина. «Знайомий сніговик». Ілюстрації Катерини Штанко

Коли писала «Знайомого сніговика» пригадувала, як у дитинстві, взимку, прокинувшись вранці, бігла до вікна і раптом бачила – випав перший сніг! І треба встигнути, поки той сніг не розтанув, зліпити свого сніговичка!

Три білі кулі, поставлені одна на одну, очі-вуглинки, ніс-морквина, гіллячки замість рук – і світ навколо тебе змінюється, стає чарівним. Відчуваєш шалену радість просто від того, що вдихаєш морозне повітря, яке пахне, мов щойно розрізаний кавун, а сонце таке яскраве, що доводиться мружитись. І ти точно знаєш – попереду на тебе чекають фантастичні пригоди, неймовірні зустрічі та дивовижні відкриття.

Сподіваюся, що й моїм читачам цієї зими схочеться зліпити свою власну, несхожу на інших, снігову бабу, або сніговика!

1 рівень. Наталя Ясіновська. «Шоколадне печиво». Ілюстрації Софії Ясіновської

Дитяча дружба – дуже ніжна й чутлива. Часом її можна зруйнувати кривим словом, а чи й поглядом. Якось моя донька прийшла зі школи дуже сумна. Виявилося, її найкращі подружки посварилися, не говорять між собою, а вона через це страждає, бо кожна ображається, що вона не хоче обрати котрусь одну. «Часом із друзями буває так важко…» – сказала Юля. Ми тоді довго говорили про дружбу, конфлікти й можливі варіанти примирення. З тієї історії й з’явилося «Шоколадне печиво» – іноді достатньо якоїсь дрібнички, щоб забути про сварку, бо образа давно минула, а не знаєш, як підійти й помиритися.

3 рівень. Таня Стус. «Коники винахідників». Ілюстрації Ірени Панаріної

Пригоди невгамовної Даринки продовжуються, і я не бачу їм кінця. Цього разу дівчисько вирішило визначитися з майбутньою професією. Але ж навіть дорослі знають, що нічого не знають про професії майбутнього. Утім, Даринка чітко визначає, що назавжди актуальним буде те, що найбільше любиш.

2 рівень. Сергій Лоскот. «Кукарача і Зубна фея». Ілюстрації Надьожної

Я тільки хотів одним очком глянути, як уживаються відьми і феї. І ось – ледве втік, а що бачив – вам розповів. Чистісінька правда, як на духу. Тільки тепер, підозрюю, змушений буду ховатися, адже відьми не люблять, коли пхають свого носа в їх темні справи… До речі, феї теж.

3 рівень. Аліна Штефан. «Мармуровий пес» Ілюстрації Надьожної

Якщо у вас вдома є скотч-тер’єр і дівчинка, яка сильно його любить, трохи менше за свого скотча любить малювати, і ще трохи менше, але все ж таки любить ходити у музеї, особливо природничі, то ви не можете не написати про це історію. Міську легенду про собак, малювання, скульптури, музеї, і звісно про загадкові зникнення, пошуки, нове знайомство та поїдання морозива. Адже всі пригоди світу починаються з того, як хтось когось зустрів і потім відправився на пошуки когось, хто загубився. А ще більше легенд розповідає про собак. Тому чого б не розповісти легенду про собак у музеї.

1 рівень. Оксана Лущевська. «Геній на 5 секунд». Ілюстрації Ганни Бондаренко

Ідею для книжки «Геній на 5 секунд» підказав мені 11-річний учень-читач Мирослав, який із 9 років захоплюється Альбертом Ейнштейном. Вона сподобається усім дітям, які люблять експерименти; мають теорії і намагаються їх довести; грайливо готові побути ейнштейнами! А ще – усім дітям, які починають читати!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар