«Книжковий Арсенал»: програма 2024 року


12-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбудеться в Києві від 30 травня до 2 червня. Фестиваль складатиметься з програмної частини та книжкового ярмарку, який буде проходити на першому поверсі Старого арсеналу.

Офіційне відкриття ХIІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» відбудеться 30 травня о 17:00. Продовжить програму в цей день дискусія «Межа всередині нас» у межах фокус-теми «Життя на межі». Кураторами фокусної теми стали Тетяна Огаркова та Володимир Єрмоленко.

Також у рамках програми фестивалю представлені й інші напрями:

Літературна програма «Долаючи розрив», кураторкою якої є Олена Гусейнова;

Професійна програма Книжкового Арсеналу, яку курує Оксана Карп’юк, цьогоріч також підсилює міжнародну складову Фестивалю та започатковує The Book Arsenal Fellowship Program в межах якої Книжковий Арсенал відвідують іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені в українському книговиданні;

Спеціальну програму «МІСТА НА МЕЖІ» представить «П’ятий Харків» у співпраці з Харківським Літературним Музеєм. Куратор програми – Євгеній Стасіневич;

Спеціальну програму «ТРИВАННЯ ГОЛОСУ» представить Український ПЕН.

Програму для/про дітей та підлітків «Із широко розплющеними очима» представить кураторка Оля Русіна: «Наші життя зараз – це часто поєднання крайніх емоцій і станів, балансування між відчаєм та надією, сумом і вдячністю; і, зрештою, саме за ці почуття, і позитивні, і негативні, ми зараз тримаємося. Діти й підлітки також дорослішають у цьому. Їхні перші досвіди перепали на два роки повномасштабної війни, десять років війни на Сході, окупацію росією Криму, багатьох місяців пандемії. Й іншого дорослішання у них не буде».

У рамках програми для і про дітей БараБука запрошує на «Живі читання з БараБукою», що відбудуться в суботу, 1 червня, а також 2 червня – на музично-поетичний перформанс «Дамо джазу! Музика та поезія від сучасних дитячих авторів та музикантів».

Уся програма доступна тут.

Операторами продажу книжок запрошено як окремі видавництва, так і книгарні, які представлятимуть книжки у секціях «Арткнига», «Художня книга», «Нон-фікшн», «Література для дітей і підлітків», «Мальописи».

У фокусі Книжкового Арсеналу, звісно, будуть книги про війну, видані після 2014 року, видання створені ветеранами та учасниками війни, членами їхніх родин. Крім ярмарку на стендах видавців, вони будуть окремо представлені у просторі «Вітрина новинок».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар