7+

Космічні мандри

Валерія Бєляєва

Леся ВОРОНИНА. Планета смугастих равликів: фантастична повість. – Київ: Прудкий равлик, 2011. – 84 с.
Уподобань: 12

Десь там, далеко, завжди уявляються неймовірні світи. Кожен із дитинства малює їх в уяві та відвідує на сторінках книжок чи екранах. Деякі щасливі люди зберігають уміння бачити й зображувати інші світи і в дорослому житті. Тоді десь там з’являється планета смугастих равликів, які щорічно влаштовують веселий фестиваль, а там живе Забудькуватий дракон, а десь поряд, на Пурпуровій планеті, ростуть неймовірні величезні фрукти, в які можна встромляти соломинку та насолоджуватися соком…

Космічні мандри завжди вабили авантюристів будь-якого віку. Це, мабуть, та недосяжна сфера, де легко малювати собі пригоди. Головна героїня книжки – школярка Оля, звичайна собі дівчинка, – раптом стає учасницею космічних пригод, відвідує кілька планет, переміщується в просторі, рятує Пурпурову планету від хижих кокосів та перемагає Великого Володаря Темряви Краша. Оля смілива, добра, кмітлива, знаходить вихід із найзаплутаніших ситуацій. А відданий кіт Гарбузик, вихований сенбернаром, закохує в себе з перших сторінок.

«На всяк випадок я вирішила не казати батькам, що збираюся у космічну подорож. Ніколи не відомо, як до цього поставляться дорослі»

Повість має три частини: Оля зі своїм новим другом, золотоволосим хлопчиком Люмом, тричі відвідує космос. В останню мандрівку потрапив і батько дівчинки, відомий учений, що відкрив таємницю сонячної енергії та навчився керувати нею.

Повість дотепна, весела, динамічна, малює яскраві, дивовижні місця й героїв. Водночас деякі речі доволі характерні для космічної фантастики й узагалі пригодницької дитячої літератури. Приміром, те, що у космічних подорожах час плине інакше й кількагодинна пригода на іншій планеті триває лише кілька хвилин на Землі. Те, що татко Олі колись був на Пурпуровій планеті й теж мандрував космосом, але забув це, коли став дорослим. Навіть золотоволосий світлий хлопчик з іншої планети, що відразу нагадує Маленького принца, та злі космопацюки, схожі на зграю, переможену маленькою дівчинкою в «Лускунчику».

Авторка «Планети смугастих равликів» Леся Воронина відома багатьма бестселерами, є лауреаткою декількох премій, включно з «Книжкою року ВВС», конкурсом «Коронація слова», всеукраїнською «Книжкою року» тощо. Письменниця зізнається, що все життя захоплюється подорожами та пригодами: «Мені здається, люди, які подорожують, стають молодшими: ніби вириваєшся від рутинних щоденних справ і починаєш розуміти, що все те, що здавалося вдома неймовірно важливим, – просто дрібниці буття, на які ми витрачаємо час». А для дитячого розвитку книжкові подорожі в надзвичайні світи просто необхідні. Особливо коли уяву доповнюють яскраві ілюстрації знаної в дитячій літературі художниці Катерини Білетіної, що їх можна переглядати знову й знову, усміхаючись Равлю Золотосмугому, роздивляючись гарнющих космічних звірів та переносячись у цікавий, хоч і дещо небезпечний, світ космічних мандрів.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар