Криза? Не чули! В Україні засновують нові дитячі видавництва


Зовсім нещодавно, в День дитячої книги, в Україні було засноване нове видавництво, що спеціалізуватиметься на виданнях для дітей. БараБука поквапилася розпитати співзасновника та директора – книготорговця (мережа книгарень «Книжковий супермаркет») та громадського діяча (відомий захистом книгарні «Сяйво») Костянтина Клімашенка.

Найбільша інтрига новоствореного видавництва – це назва. Пан Костянтин говорить, що вона «дуже знайома та популярна», але наразі розкрити секрету не може, адже тривають перемовини щодо прав. Так само триває вибір головного редактора. Цю посаду має обійняти молода людина, вважає Клімашенко, адже «треба давати шанс молодi. Наразi узгоджуємо кандидатури лiтредактора та художнього редактора – вони також вiдомi на видавничому ринку». Співробітників добирають «за особистими якостями: ринок маленький, майже всiх знаємо».

Після конкурсу на вакансію головреда, зізнається директор, лишилося чотири кандидатури, однак «не всі не змогли пiдписатися пiд програмою розвитку. До кiнця року плануємо видати не менше 100 назв у всiх сегментах дитячої лiтератури На другий рік діяльності видавництва плануємо заповнити10% ринку дитячої книги. Хочемо зробити гарне українське дитяче видавництво – лiдера ринку. Треба тримати темп, бо навiщо вiдкриватись та нiчого не робити? Маємо право бути оптимiстами: ми знаємо ринок та процеси. Це бізнес, але не тільки. Хочу зробити щось цiкаве та зламати певнi негативнi тенденцii у книговиданнi».

У видавничих планах – переважна більшість українських авторів, але переклади також будуть. Серед авторів пан Костянтин називає Сашка Дерманського, Наталю Гузєєву, Лесю Воронину, Мирославу Макаревич, заплановано «багато казок молодих авторiв. Лариса Денисенко пообiцяла книжку написати. На сьогодні є приблизно 50-60 книжок, якi будуть виданi найближчим часом». Загалом, до співпраці запрошують «усiх , хто має бажання та вiдповiдно гарнi тексти та iлюстрацii.

Джерело: БараБука.

Читайте також:

Дивує, чому «дорослі» видавництва не переймають досвіду «дитячих»

Рятівна соломинка для української книжки?

Українські книжки подорожчають

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар