Львів претендує на звання міста літератури


Львівська міська рада та Інститут міста спільно з діячами культури та громадськістю подають заявку на участь міста в конкурсі від ЮНЕСКО. Прагнення Львова стати «Містом літератури ЮНЕСКО» вже схвалили інші міста-володарі титулів – Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків, повідомляє видання Galinfo.

Як відомо, зі Львовом не лише пов’язані долі багатьох українських письменників (у т.ч. й дитячих), тут-таки вже багато років поспіль відбуваються масштабні книговидавничі події – «Форум видавців», Дитячий фестиваль «СЛОНіЯ», не рахуючи поважних українських видавництв, що спеціалізуються на дорослій і дитячій літературі.

Результати конкурсу стануть відомі в листопаді 2014-го. Втім, на думку президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль, львів’янам не годиться сидіти склавши руки, оскільки це звання багато до чого зобов’язує. «Ставши “Містом літератури”, Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, що цікавляться літературою, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 цікавих письменників, чиї життя і творчість пов’язані зі Львовом, – розповідає Коваль. – Відповідно, Львів має до цього підготуватися: нові туристичні маршрути, інформація різними мовами, відповідно підготовані об’єкти, які захочуть відвідати гості. Роботи багато і тому потрібно негайно складати плани і братися за їх виконання. Дуже сподіваюся, що буде реформовано роботу бібліотек, буде більше літературної тематики в громадському просторі. Читання стане актуальним, модним, необхідним. А економічний ефект від цього не забариться».

Місто літератури ЮНЕСКО – це частина мережі Креативних міст, яка почала працювати у 2004 році. У попередні роки містами літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. Щороку також визначають міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

БараБука за матеріалами galinfo.com.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар