Лекція з історії дитячої літератури в Європі


27 вересня о 15:00 у Музеї Богдана і Варвари Ханенків (Київ, вул. Терещенківська, 15-17) відбудеться лекція дослідниці історії Катерини Диси «Становлення дитячої літератури у Європі XVIII-XIX століть: наставляти чи розважати?».

Література для дітей є порівняно новим явищем: разом з тим, як дорослі все більше часу знаходили для своїх дітей, тим більше винаходили для них різновидів навчання і розваг. Казки, які початково адресувалися не лише дітям, а й дорослим, поступово були переорієнтовані виключно на дітей, втративши свій початковий зміст і мораль. На лекції ми поговоримо про ці трансформації, а також про своєрідні змагання між прибіниками літератури, яка мала навчати і навставляти і такої, яка б розважала дітей.

dysaКатерина Диса – кандидат історичних наук, викладачка Національного університету «Києво-Могилянська академія», співробітниця Центру польських та європейських студій, займається дослідженнями з історичної антропології (історії відьомства, історії родини, історії дитинства), історії медицини, історії ідей та уявлень. Авторка книг «Історія повсякденного життя в ранньомодерній Європі», «Історія з відьмами. Суди про чари в українських воєводствах Речі Посполитої XVII–XVIII» та ін.

Вартість: за вхідним квитком до експозиції.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар