Лірник Сашко | Письменники


Казкар, музикант. Справжнє ім’я – Олександр Власюк. Народився 1963 року в Умані на Черкащині, п’ятнадцять років прожив у Росії. В Україну повернувся у 1995 році.

Автор і ведучий дитячих телевізійних програм «Казки лірника Сашка» і «Світанок», сценарист мультсеріалу «Моя країна-Україна», учасник рок-гурту «Вій», актор, постійний учасник українських етнофестивалів. За освітою – інженер-будівельник. Знімає художній фільм за мотивами своєї казки «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття», де грає одну з ролей. Автор сценарію повнометражного мультфільму «Про чотири роги і козацький рід», який визнано найкращим мультиплікаційним сценарієм за часи незалежної України.

Свої казки більше любить розповідати, тому записує дуже мало. Нині вийшло п’ять аудіовидань Олександра Власюка («Казки лірника Сашка», «Дорослим і дітям», «Химерні оповіді», «Казки для старшеньких», «Казки Лірника Сашка. Музика і пісні») і дві ілюстровані книжки «Казки Лірника Сашка» (2011 року – з малюнками Олега Петренка-Заневського і 2014-го – з ілюстраціями Інокентія Коршунова).

Лауреат низки премій і нагород, зокрема й відзнаки «Золота пір’їнка». 2000 року дитяче журі обрало Власюка «найкращим дитячим письменником України».

Мешкає в Києві. Має особистий сайт. Бібліографія автора – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: