ЛітАкцент року–2014 здобула Галина Ткачук


Літературну премію «ЛітАкцент року» за 2014 рік  у номінації «Проза й поезія для дітей» здобула Галина Ткачук за повість «Вечірні крамниці вулиці Волоської». У фінал потрапили також повість «Куди зникло море» Мар’яни Прохасько і Тараса Прохаська та «Лісом, небом, водою. Інженер» Сергія Оксеника.

За правилами премії, цього року переможців із-поміж трійок лідерів обирало професійне журі, а саме – Валентина ВздульськаВолодимир Чернишенко та Саломе Енгибарян.

Літературний критик, член журі премії Володимир Чернишенко про повість Галини Ткачук:

«Головна риса повісті, яку хочеться підкреслити, – творення особливого міського київського фольклору, а точніше, його актуалізація із прив’язкою до певної території. Вулиця Волоська на Подолі, Лиса гора – місця традиційного зосередження чарів. Додамо сюди й Михайлівську площу і стелу Незалежності. А те, наскільки органічно авторка вплітає свою казку в тканину/мереживо столичних вулиць, дає підстави сказати: цю битву за Київ ми виграємо».

Читати рецензію далі: Заглядає в шибу казка

Нагадаємо, що повість Галини Ткачук також потрапила до шістки найкращих українських видань для дітей від БараБуки й до короткого списку «Рейтингу критика».

Як писала раніше БараБука, у 2013 році «ЛітАкцент року» присудили Тарасові і Мар’яні Прохаськам за книжку «Хто зробить сніг».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар