«ЛітАкцент року» здобули Прохаськи
Книжка Тараса і Мар’яни Прохаськів «Хто зробить сніг», яка у грудні 2013-го виборола премію «Дитяча Книга року BBC», знову отримала визнання критиків і читачів. 14 лютого в київській книгарні «Є» оприлюднили результати премії «ЛітАкцент року 2013»; цього року було оновлено умови визначення переможця, а також уперше введено номінацію «Поезія і проза для дітей».
Паралельно з голосуванням критиків відбувся своєрідний читацький «екзит-пол» для всіх охочих, який хоч і не впливав на результати визначення переможців, проте допоміг зіставити думки високочолих літературознавців і критиків із думками безпосередніх адресатів номінованих книжок. Отож 2013 року і критики, й читачі найкращим літературним акцентом року в дитячій літературі визнали одну й ту ж книжку – дебют Тараса й Мар’яни Прохаськів у дитячій літературі, повість із життя кротячої родини «Хто зробить сніг».
Як повідомляє видання «ЛітАкцент», книжка Прохаськів зі значним відривом випередила решту позицій у номінації «Поезія і проза для дітей»: збірку моторошних історій «Дідо-Всевідо» Олександра Гавроша («Видавництво Старого Лева»), повість-фентезі «Подорож туди, де сніг» Марини Рибалко («Видавництво Старого Лева»), книжку-картинку для найменших «Із життя хитрих слів» Романа Скиби («Laurus»), а також інтернет-довідник для школярів «Як не заблукати в Павутині» Тетяни Щербаченко («Видавництво Старого Лева»). Цікаво, що «Дідо-Всевідо» Олександра Гавроша, про яку ми раніше писали, поруч із «ЛітАкцентом року» претендувала також і на антипремію «Золота булька» – відзнаку, яку видання «ЛітАкцент» традиційно вручає книжці-розчаруванню року.
«Хто зробить сніг» Тараса і Мар’яни Прохаськів – перша дитяча книжка відомого письменника Тараса Прохаська, написана у співавторстві з Мар’яною Прохасько, для якої це також дебют у ролі ілюстраторки дитячої книжки. Повість побачила світ восени 2013 року у «Видавництві Старого Лева» й відразу завоювала любов маленьких і великих читачів. На думку авторки БараБуки, Наталки Малетич, ця книжка «про найважливіше в житті», тож сподіваємося, що й ви її якось прочитаєте й поділитеся з БараБукою враженнями.
Джерело: БараБука.