Літературна агенція «BaraBooka» | Видавництва


Літературна агенція «BaraBooka» (у соцмережах можна зустріти під тегами #ЛА_ББ і #ЛА_БараБука) – експериментальний літературно-видавничий майданчик, започаткований у 2017 році спільно з видавництвом «Ранок». Літагенція допомагає якісним рукописам сучасних українських авторів стати взірцевими книжками. Діяльність команди спрямована на втілення власної візії максимально ідеальних видань, наскільки це сьогодні можливо в Україні.

Одне з ключових завдань Літагенції – сформувати в українській дитячій літературі новий мейнстрім, мейнстрім світового рівня. На шляху до цього ми відслідковуємо тренди, проводимо ретельну аналітику, експериментуємо та втілюємо власні літературні концепти. Кожна книжка з фіолетовим песиком-маркуванням на обкладинці транслює принципову місію – промоцію живих письменників й популяризацію родинного, дитячого і підліткового читання.

Враховуючи особливості читацьких смаків (передусім, вікові й психологічні), Літагенція має кілька книжкових серій: «Читальня», «Слухай серцем», «Пригоди для 9+», підліткова серія (young adult).

«Читальня» – це серія невеликих за обсягом книжок для читачів-початківців. Передбачає порівневе читання, що спирається на відповідні читацькі навички дитини: від початкового 1-го до рівня впевненого читача. Містить тематичні завдання і є корисним інструментом інтегрованого навчання.

Серія «Слухай серцем» поєднує книжки-картинки, що проговорюють зі своїми читачами питання важливості емоцій: їх розпізнавання, переживання, усвідомлення. Сприяє розвитку емоційного інтелекту.

Пригодницька серія – це сучасні повісті для сучасних дітей віком 9+ років. Захопливі сюжети, гумор і неординарні персонажі з перших сторінок приємно вражають читак.

Книжки підліткової серії (young adult) умовно називають «покетбуками». Компактний розмір дозволяє всюди брати книжку з собою. За задумом, підлітки самі обирають для себе книжку, без втручання/дозволу/схвалення батьків. Тексти серії розкривають граничні досвіди, цікаві й завжди актуальні підліткам. 

Книжки ЛА «BaraBooka» неодноразово потрапляли у списки літературних премій і отримували почесні літературні відзнаки. Зокрема, «Сапієнси» Володимира Арєнєва у 2019 році отримали премію «Дитяча книга року BBC» та ввійшли до міжнародного каталогу «Білі круки». Книжка-картинка «Про трьох відважних лицарів» Анни Третяк і Наталі Чорної – у списку найкращих книжок 2020 року, які радив український ПЕН-клуб. Повість «Не кажи нікому» Саші Камінської – фіналістка книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2020».


Щоб подати рукопис, напишіть листа з поміткою «РУКОПИС» на адресу літагенції la.barabooka [равлик] gmail.com. Додайте синопсис та уривок тексту, а також коротку інформацію про себе.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: