Літконкурс для авторів дитячих книжок


Видавництво «Фонтан казок» оголосило про старт літературного конкурсу «Напишіть про мене книжку!». У конкурсі зможуть узяти участь як професійні дитячі письменники, так і початківці. Твори прийматимуть від 1 червня до 31 серпня 2015 року.

«У літературі для дітей дуже важливо, щоб юний читач “упізнавав себе» в героях книжок – як то кажуть, ріс разом із цими героями. Однак в українській дитячій літературі, на жаль, останнім часом таких текстів обмаль. Нашим письменникам на зустрічах у бібліотеках і школах не раз доводиться чути від маленьких читачів: “Напишіть про мене книжку!” І це слушно: адже світ сучасної дитини дуже цікавий, а її прагнення незмінно звернені в майбутнє, що відкриває перед письменниками неабиякі художні можливості», – пояснюють видавці.

Умови конкурсу:

  • за жанром це має бути повість – психологічна, пригодницька, фантастична, фентезійна, проблемна тощо, але саме повість, себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок, хоч би й з одним і тим же героєм;
  • у центрі оповіді має бути образ сучасної дитини – її світ, її життя, її мрії і прагнення, її уявлення про майбутнє;
  • орієнтовна читацька авдиторія: діти середнього шкільного віку;
  • обсяг тексту: від 70 до 120 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами;
  • мова твору: українська; тексти іншими мовами не розглядаються;
  • твір раніше не виходив окремою книжкою, а чи складовою книжки (публікація в літературних журналах усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).

Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, – кожен із цих творів оцінюватиметься окремо.

Тексти на конкурс приймаються від 1 червня по 31 серпня 2015 року.

Подавати їх слід в електронному вигляді у форматі doc, docx, rtf або pdf на електронну адресу concurs@fontan-book.com (скринька працюватиме з 1 червня). Разом із текстом в окремому файлі такого ж формату автор подає відомості про себе, обов’язково: ім’я і прізвище та контактну інформацію – телефон і мейл. Увага: у файлі з текстом конкурсної повісті не слід вказувати жодних відомостей про автора!

Оцінюватиме подані тексти журі в складі: письменника; критика – експерта з дитячої літератури; учителя; бібліотекаря; представника видавництва «Фонтан казок». Члени журі і члени їхніх сімей, а також працівники видавництва і члени їхніх сімей участі в конкурсі брати не можуть.

Склад журі:
– Юрій Бедрик, письменник, літературний редактор;
– Олена Забара, експерт із дитячої літератури;
– Оксана Проселкова, учитель української мови і літератури, м. Краматорськ;
– Ксенія Палій, директор дитячої Бібліотеки на Кавказькій; м. Київ;
Іван Андрусяк, письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок».

Кожен член журі оцінює кожен текст за п’ятьма критеріями:
– художня цілісність і ориґінальність;
– «розробленість» ключових персонажів, їх розвиток у тексті;
– виразність і «соковитість» мови твору, її адекватність для дитячого сприйняття;
– динамічність і «несподіваність» сюжету;
– проблемна актуальність тексту, перспективи його читацької рецепції.

Оприлюднення результатів конкурсу відбуватиметься «в режимі онлайн» на спеціальній сторінці конкурсу у Фейсбуці.

Автори найкращих творів отримають комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок» на видання його конкурсного твору окремою книжкою, – у цьому й полягає перемога в конкурсі. Кількість переможців необмежена.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар