«Малі академіки» України в роботі


28 березня в Києві розпочався фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Про це повідомляється на сайті МАНу.

Упродовж місяця обдарована учнівська молодь виборюватиме перемогу за всіма напрямами природничих, гуманітарних і суспільних наук. До участі в конкурсі-захисті роботи подали 1355 майбутніх науковців, які вже є переможцями регіональних етапів. Тепер настав час для вирішальних виступів-захистів, які й визначать долю здібної та небайдужої учнівської молоді України. Автори найкращих робіт отримають дипломи, медалі, цінні призи та, найголовніше, – перспективу навчання у провідних вишах України.

Перед початком змагань учнів-членів МАН та їхніх педагогічних і наукових керівників привітав міністр освіти і науки України Сергій Квіт. На його думку, саме фіналісти конкурсу-захисту мають всі потенційні можливості стати інтелектуальними лідерами нового покоління, авторами інноваційних ідей та проектів, що змінять на краще як життя окремих людей, так і суспільства загалом. За словами Квіта, саме розумні й небайдужі молоді люди є потужною силою, яка вже сьогодні творить майбутнє, дієво впливає на формування стратегії культурного, економічного й політичного поступу нашої держави.

На урочистому відкритті обдаровану молодь привітав директор Національного центру Мала академія наук України, кандидат філософських наук Оксен Лісовий. Він висловив сподівання, що зміни, які відбулися у країні, сприятимуть інвестиціям та розвитку високотехнологічного виробництва, що неможливо без інтелектуальної молоді.

Дипломи переможців уже отримали юні математики, економісти, фізики та астрономи. Найкращих у цій царині привітав Герой України, перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. Пан Леонід вказав на прогалини в астрономічній галузі та намагався надихнути молодь на дослідження космосу. А щоби праця обдарованих членів МАНу не пропадала даром, представник Молодіжного конструкторського бюро «Geek Workspace» Гліб Веліховський запропонував допомогу в реалізації наукових досліджень «малих академіків», адже вдалі технічні пристрої й технологічні розробки вже мають впроваджуватися в життя.

4 квітня завершили змагання учасники історичного відділення. Куратор відділення, директор Інституту історії НАН України Валерій Смолій відзначив високий рівень учнівських досліджень та наголосив, що справжні історики мають відмовлятися від поверхових суджень, старатися знайти те, чого ще ніхто не шукав, а найголовніше – залишатися чесними перед собою й людьми.

Майже кожен член журі, доповідач, учасник і гість наголошував на тому, що цього року потужний вплив на конкурс справили дві події: «Революція гідності» та 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. З нагоди ювілею Кобзаря за ініціативи Малої академії наук України було організовано виставку оцифрованих картин Тараса Шевченка та презентацію порталу kobzar.ua. Крім того, гості та учасники мали змогу спостерігати виставу «Великий льох», що вважається однією з найуспішніших у творчості Шевченка.

Джерело: БараБука.

Читайте також: Вигадники, генії, новатори й просто діти

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар