Матолінець Наталія | Письменники


Письменниця, авторка поетичних збірок і фентезійних романів. Народилася і мешкає у Львові. Здобула освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка, на факультеті журналістики. Працювала за фахом, проте це не те письмо, яке ще зі школи вабило Наталію.

У шкільні роки дівчина відвідувала літературну студію, писала оповідання про львівських магів. Творами Наталії зачитувалися друзі та однокласники. Пізніше її твори друкувалися в періодиці, альманахах та антологіях («Питання людяності», «Дзвін», «Дніпро», «Брама. Багряні ночі» та «ДЕREЗА»).

2007 року лауреатка літературної премії ім. Богдана-Ігоря Антонича «Привітання життя». 2017 року отримала ІІ премію конкурсу «Коронація слова» у номінації «Романи» за твір «Гессі» (книжка побачила світ у видавництві «Vivat» у 2018 році). Того ж року здобула спецвідзнаки конкурсу «Крилатий лев» за новаторський пошук у жанрі міського фентезі та диплом конкурсу «Львівські перехрестя» 2017 за роман «Варта у Грі» (вийшов друком у видавництві «АССА», 2018). Також «Варту у Грі» відзначила редакція БараБуки як найкращий «Дебют року у прозі».

У 2019 році слід чекати на дві книжки Наталії Матолінець – «Академія Аматерасу» («Віват») і «Варта у Грі. Артефакти Праги» («АССА»).

«Чому я пишу для підлітків? Та, властиво, я й сама не так далеко втекла від підлітків – це одна з причин, – ділиться з БараБукою письменниця. – Але насправді я не дуже замислююся над аудиторією, бо головне – це історія. Якою історія приходить, такою її й пишу. Історія має бути класною і цікавою, вона має резонувати – і тоді це щастя. Хороші історії – я певна – можуть підкорити різні читацькі аудиторії».

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: