Міжнародний каталог «Білі круки»


Міжнародний каталог «Білі круки» (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу. Вперше вийшов 1996 року. Нині вважається одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури і не лише представляє найкращі видання, а й визначає ключові тенденції для видавців, критиків, продавців книжок і, звісно ж, для маленьких читачів та їхніх батьків.

Щороку фахівці обирають найкращі видання з-поміж 9 тисяч книжок, які надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки (International Youth Library, IYL) в Мюнхені з усього світу (добра порада українським видавцям від БараБуки: аби в Міжнародній Молодіжній Бібліотеці завважили добру сучасну українську дитячу книжку, слід не полінуватися й для початку надіслати її примірник до Мюнхена). Основними критеріями відбору є «універсальність теми та/або виняткові й часто новаторські художні рішення, літературний стиль і дизайн».

250 найкращих книжок зі всього світу, що ввійшли до каталогу «Білі круки», можна побачити на щорічній Дитячій книжковій виставці в Болоньї (Bologna Children’s Book Fair). Українські дитячі книжки давно поселилися в «Білих круках». 1997 року там з’явилася перша книжка з позначкою «Україна» – казка… російського письменника Віктора Кротова «Волшебный возок» (видана російською мовою в Одесі 1995 року – мабуть, тому й потрапила до рубрики «Україна»). У 2001 і 2002 роках до каталогів «Білі круки» внесли аж чотири видання видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» в ілюструванні Володимира Голозубова, Костя Лавра, Владислава Єрка, Сергія Савченка. 2011-го українська книжка знову потрапила до престижного каталогу, цього разу це була поетична збірка Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка» (видавництво «Грані-Т») з ілюстраціями художниці Інги Леві. Наступного, 2012 року, «вистрілили» ще дві книжки: «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки з ілюстраціями Володимира ШтанкаВидавництво Старого Лева») та народна казка «Рукавичка» в оригінальному оформленні творчої майстерні «Аґрафка» (видавництво «Навчальна книга – Богдан»). І, схоже, це стало доброю традицією, оскільки 2013 року від України знову дві книжки – «Ріпка» тієї ж таки «Аґрафки» («Навчальна книга – Богдан») та «Вісім днів із життя Бурундука» Івана Андрусяка з малюнками Ганни Осадко («Грані-Т»).

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар



Читайте також: