Наш 90-річний «Однокласник»


«А вам і справді дев’яносто років?» – щиро дивуються семикласники, дивлячись на вусатого головного редактора журналу «Однокласник», що в листопаді 2013 року святкує свій 90-літній ювілей. Сергій Іванюк робить вигляд, нібито він образився, і розповідає про найкращий журнал для підлітків – від 1923 року улюблене періодичне видання багатьох українців виростило не одне покоління розумних, творчих і начитаних читачів.

«Однокласник» – одне з найстаріших періодичних видань в Україні, яке, до всього, ще й виходило без перерви всі ці роки. Навіть під час Другої світової війни. За 90 років журнал змінив три назви: заснований як «Червоні квіти», перейменований у 1940-х роках на «Піонерію», він у 1990-х нарешті став тим, якого пам’ятають нинішні 12-, 20-, 30-річні, – «Однокласником». І хоча за роки в редакційній політиці, тематичному, художньому й змістовому наповненні і навіть у самих читачах змінилося дуже багато, незмінним залишилося одне: деякі свої гризоти, тривоги, проблеми й сумніви підліток і досі може довірити лише «Однокласнику», своєму другові й пораднику, що, як відзначають його давні читачі – письменник Володимир Аренєв і головний редактор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, – ніколи не цурався «гострих» і неоднозначних тем.

У всі часи видання мало потужну літературну частину. Тут друкувалися Всеволод Нестайко і Віктор Близнець, Кір Буличов і Борис Антоненко-Давидович, тут 1970 року вперше опублікувала свій твір Оксана Забужко, тут-таки виріс як автор-фантаст Володимир Аренєв, виписувався дотепний Юрій Нікітінський, та й тепер журнал може похвалитися творами Сергія Оксеника, Галі Ткачук, Сашка Стусенка, Оксани Щур, Анастасії Левкової, Ольги Купріян та інших. А з 2006 року, відколи головним редактором «Однокласника» став Сергій Іванюк, який до того ж викладає курс «Основи літературної творчості» в «Києво-Могилянській академії», авторський склад журналу постійно поповнюється талановитими студентами, які ще й самі не так давно були підлітками й напевно знають, що хвилює нинішніх 13-річних.

Нині «ОК», як із любов’ю називають журнал його читачі й автори, – це сучасний журнал для підлітків, який має на меті допомогти молодим читачам самостійно мислити. Журнал не лише розважає й публікує анкети голлівудських та українських зірок, гороскопи й тести, але й провокує замислюватися над непростими темами й спонукає висловлювати свою думку на сторінках «Однокласника» – в рубриках «Твій погляд» та «Шкільна реформа». Та особливо тішить БараБуку той факт, що «Однокласник» виховує майбутніх читачів, а цього прагнемо всім серцем і ми. Тож рубрика «Модна читанка», де регулярно публікують рецензії на сучасні українськомовні книжки, посідає далеко не останнє місце в рейтингу наших улюблених рубрик 90-річного журналу.

А ще, як свідчать джерела БараБуки (достовірної інформації, на жаль, немає – спробуйте дізнатися ви), в редакції «Однокласника» панує особливо тепла атмосфера, яку підтримує по-особливому смачна кава. Не знаємо, чи було так усі 90 років, але сподіваємося, що наступні 90 буде саме так!

Джерело: «БараБука».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар