«Наш Формат» оголошує літконкурс для казкарів


Дитяча редакція видавництва «Наш Формат» оголошує літературний конкурс для казкарів. «Наша мета –за допомогою конкурсного відбору створити серію тематичних збірок найкращих сучасних українських казок», – зазначають у видавництві. Для цього планують залучити до процесу відбору якомога ширше коло творів сучасних українських казкарів, як відомих письменників, так і дебютантів.

Крім того, наголошують у видавництві, одним із завдань конкурсу є сприяння розвитку в українській літературі для дітей важливого жанру літературної казки, а також забезпечення нового покоління читачів високохудожніми казками, які відображали б сучасний світ і сприяли б усебічному розвитку в ньому сучасної дитини.

Брати участь у конкурсі можуть автори, які пишуть українською мовою і яким на дату подання твору на конкурс виповнилося 18 років.

Вимоги до конкурсних творів:

 • це мають бути художні твори в жанрі літературної казки (не оповідання, не «педагогічні історії», не «психотерапевтичні історії», не замаскований під казку нонфікшн тощо);
 • це повинні бути самодостатні закінчені історії з яскраво вираженим героєм (героями) та чітким сюжетом (при цьому казка може бути частиною циклу чи серії);
 • адресовані дошкільнятам і молодшим школярам, віком від 4 до 8 років;
 • обсяг твору – щонайбільше 15 тисяч знаків з пробілами;
 • наразі виключно на нижчезазначені теми. Автор може подати на конкурс не більше одного твору на кожну із запропонованих тем. Але одна збірка – одне окреме подання;
 • редакція беззаперечно віддаватимемо перевагу казкам з нешаблонним, оригінальним сюжетом та образами, написаним грамотною мовою; і тим, у яких українські казкові традиції отримали сучасне осмислення;
 • важливо, щоб в основі вашого твору лежали загальнолюдські й національні цінності в зрозумілій дитині інтерпретації; не можуть бути дібрані до друку тексти, в яких пропагується будь-яка дискримінація чи які не несуть для дитини жодної смислової цінності;
 • на дату закінчення конкурсу права на публікацію твору не можуть належати комусь іншому, крім автора;
 • твір може бути опублікований раніше, але не може бути викладений у вільний доступ у період проведення конкурсу, а у випадку перемоги – взагалі (стандартна умова угоди видавництва з автором).

Теми збірок і дати подання:

«Страшні казки» – від 14 грудня 2020 року по 14 січня 2021 року включно.

«Казки про принцес і лицарів» – від 16 січня по 11 лютого 2021 року.

«Казки про різноманітну техніку» (машини, роботи, поїзди тощо) – від 13 лютого по 11 березня 2021 року.

«Чарівні, магічні казки» – від 13 березня по 8 квітня 2021 року.

«Казки про ґаджети й різноманітні сучасні технології» – від 10 квітня по 6 травня 2021 року.

Порядок подання творів на конкурс

Автор надсилає електронний лист на адресу konkurs@nashformat.ua, дотримуючись таких правил:

1) Тема листа повинна відповідати назві (чи першим кільком словам назви) твору.

2) До листа автор додає два текстові файли.

У першому в довільній формі зазначає:

 • ім’я та прізвище (якщо автор послуговується літературним псевдонімом, його так само слід вказати);
 • дату народження;
 • назву тематичної збірки, до якої подає свій твір;
 • назву твору;
 • контактні дані – мейл, номер телефону і поштову адресу;
 • короткі відомості про себе: освіта, фах, місце роботи, чи маєте видані твори та/або публікації в періодиці тощо.

Другий приєднаний файл – власне текст вашої казки у форматі doc, docx, rtf або pdf (авторство в цьому файлі ніде не має бути зазначене).

3) Адміністратор перевіряє лист на відповідність технічним вимогам – і електронним листом повідомляє автора про факт допущення до участі в конкурсі.

Конкурс анонімний: ім’я та прізвище автора не розголошується і ніде не буде оприлюднене, крім, зрозуміло, випадку перемоги.

Твори розглядатимуть експерти Дитячої редакції «Нашого Формату», а також тестові читачі. Остаточне рішення щодо обрання творів-переможців ухвалюється колегіально працівниками видавництва.

Авторам творів, відібраних до друку, буде запропонована авторська угода про публікацію твору-переможця у відповідній тематичній збірці серії «Сучасні українські казки».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар