«Наука БараБуки»: основи письма для дітей


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» знову проведе воркшопи для авторів дитячих і підліткових книжок «Наука БараБуки». 16 лютого БараБука поділиться секретами написання дитячих і підліткових текстів. Зареєструватися на курс «Основи письма для дітей» можна за формою.

Захід проводиться в партнерстві з НЦ «Мала академія наук України».

Про що «Наука БараБуки»?

– на що звернути увагу, коли пишеш тексти для дітей і підлітків;

– про структуру художнього твору, його мову, персонажів – як враховувати вік читачів;

– яких помилок можна і варто уникати, якщо ви пишете в ХХІ столітті;

– що робити, коли є готовий рукопис і хочеться його видати.

Велику роль розробниці курсу відвели практичним заняттям і розбору популярних помилок у дитячих і підліткових книжках.

Під час лекцій і практичних занять вас не вчитимуть писати книжки для дітей за шаблонами – це неможливо. Але покажуть, на що звернути увагу, коли працюєш із дитячою або підлітковою книжкою. Також лекторки, які мають багато практичного досвіду у сфері дитячої книги, допоможуть помічати хиби до того, як їх помітять критики.

Для кого цей воркшоп?

Для авторів/ок, які бажають отримати базові знання з написання книжок для дітей і підлітків. Для тих, у кого є готовий рукопис і хто хоче дізнатися «секрети» комунікації з видавцями.

Час: 16 лютого (неділя), від 10:00 до 18:00.

Місце: Київ, вул. Іллєнка, 63 (ст. м. «Лук’янівська»).

Хто навчатиме?

Таня СТУС, письменниця, керівниця проекту «BaraBooka», провідниця численних видавничих проектів у сфері дитячої книги, сертифікована дитяча психологиня, текст-гантерка літературної аґенції «BaraBooka».

Анна ТРЕТЯК, головна редакторка сайту «BaraBooka», кураторка й консультантка видавничих проектів для дітей у напрямі нон-фікшн, дослідниця дитячої літератури.

Галина ТКАЧУК, письменниця, головна редакторка проекту «Читальня», кураторка і тренерка дитячих літературних гуртків.

Ольга КУПРІЯН, письменниця, літературна критикиня, редакторка сайту БараБука.

Умови участі

Для участі у воркшопі 16 лютого (неділя) слід зареєструватися за формою. Оргвнесок – 1000 грн (за умови сплати до 5.02.2020, після цієї дати – 1200 грн; сюди входять кава/чай/сік, печиво). Кількість місць обмежено.

Команда БараБуки. Фото: Іван Любиш-Кірдей

«Науку БараБуки» – серію воркшопів про те, як писати й удосконалювати літературу для дітей і підлітків, – розробили редакторки Простору Української Дитячої Книги «БараБука», методистки НЦ «Мала академія наук України», багаторічні учасниці журі книжкових рейтингів, літературні критикині, авторки книжок для дітей і підлітків Тетяна Стус, Анна Третяк, Галина Ткачук, Ольга Купріян, Анастасія Музиченко, Марія Артеменко та Ольга Сілакова.

Партнери: НЦ «Мала академія наук України».

Відгуки на попередні воркшопи «Основи письма для дітей»:

«Дуже вдячна за корисну та потрібну інформацію. Знати про погляд редакторів на рукописи дуже важливо».


«Так, це були однозначно потрібні апдейт і апгрейд. Усе було доречним, хоча у мене були запитання – дуже приземлено практичні, та в такому вступному інтенсиві вони видалися малодоречними, і я їх не озвучила».


«Лекції цікаві і корисні:) Найцікавішою для мене була лекція Ані Третяк із прикладами реальних помилок у творах, лекція Тані Стус про взаємодію з видавництвами, також лекція про вікову градацію читача. Техніка побудови персонажа, конфлікту, сюжету була мені менш актуальною, бо знайомою з інших поглиблених письменницьких курсів (наприклад, курсу Володимира Арєнєва), але і це корисно як повторення. Цікаво було б почути окрему лекцію про вікову психологію з переліком ключових криз і викликів, які постають перед дітьми і батьками в певному віці. Наприклад, «2-3 роки: сум від щоденної розлуки з мамою, психологічні складнощі при дефекації, підготовка до дитсадка; може з’явитися страх темряви». Цікаво було побачити на прикладах, як одну тему (наприклад, тему смерті) подають для 4-, 7-, 9-, 14-річок – наскільки поглиблено, з якими акцентами для кожного віку».


«Інформація була цікавою і корисною, до того ж дуже концентрованою. Як на мене, кожну з тем можна було б розглядати і обговорювати довше, але тоді, звісно, в день не вклалися б :)»


«І цікавою, і корисною. Хотілося б у кожному блоці бодай по одному практичному завданню прямо на місці із розбором результатів. Дуже цінно, що дві лекторки це й зробили :)»


«Було цікаво і корисно».


«Все цікаво і потрібно для власного розвитку!»


«Я багато чого ще не знаю у цій сфері, тому мені все було цікаве та корисне».


«Я новачок у темі дитліту, то ж корисним було практично все. Чого бракує зможу сказати з часом ;)»


Print Form
Подiлитись:

Додати коментар